Současné dění kolem ABBAy a jejích fanoušků : Diskusni forum o skupine ABBA
Tématické filmy, dokumenty, fanouškovské srazy a podobně
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí123Následující
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 26 May, 2009 18:03

Optimistická píseň? Vždyť ten příběh je učiněná tragédie grinning smiley Ale jinak souhlasím, moc se to povedlo. Jen houšť a větší kapky...

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 27 May, 2009 00:35

Jako laický fanoušek hodnotím pouze hudbu, neznám texty ani u písní ABBY. Včera jsem to psal v totální euforii z té písně, když jsem to našel celé na YouTube a píseň na mě působila optimistickým dojmem (hlavně ten začátek), dnes bych píseň označil spíše za dojemnou. Ale to je jedno, hlavně že se povedla a že Benny a Björn konečně začali zase skládat přesně to, co jim tak dobře šlo a čím se proslavili, z té písně místy docela vyzařuje energie jako z písní ABBY, skoro to vypadá, jako kdyby tato píseň vůbec nevznikla v dnešní době, ale už začátkem 80. let.

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 27 May, 2009 10:58

nooo..trochu nechápu ty zdejší nadšený komentáře...myslím že se tak radujete, protože B&B konečně napsali něco popovýho..to je samozřejmě dobře, ale tohle mě připadá takový laciný, jak zpíchnutý horkou jehlou, žádnej geniální motiv jako v hitech DQ, TYFTM, TWTIA, Chiquitita...tohle je pár akordů zbodnutých dohromady plus text. A hned mě nekamenujte, jen můj názor...připadá mi to typ songu jako Two for the price of one, což jak známo nebyl hit ani tehdy.
Prostě je to jen popsong, nic víc nic míň...hit to asi nebude, ale nechám se překvapit jestli složí další, nápaditější smiling smiley

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 27 May, 2009 18:04

No, já třeba Two For The Price Of One považuju za docela dobrou písničku. Je to takovej odlehčující a optimistickej moment na albu The Visitors. Co se týče Story Of A Heart, myslím, že právě ve schopnosti dát dohromady "spíchnutím" pár akordů chytlavou melodii spočívá kus Bennyho geniality winking smiley

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 27 May, 2009 19:48

Souhlasím s Isilem, Benny tady dokázal přesně to, co dělal před 30 lety s ABBOU. Osobně si myslím, že Story Of A Heart je silnější melodie než Two For The Price Of One, spíše se zdánlivou jednoduchostí docela blíží The Winner Takes It All. A při pozorném poslechu lze v písni najít i motiv písně Chiquitita (od času 2:46).
Nevím, jestli Benny a Björn složí další popové písně, spíše bych řekl, že šlo o výjimku, B&B touto písní udělali radost drtivé většině fanoušků ABBY (možná i na četná přání, aby skládali pop nebo aby se vrátila ABBA, která lze najít na internetu), také bylo samozřejmě potřeba složit nějaký popový hit kvůli prodeji CD Benny Andersson Band.
Těžko říct, jestli se Story Of A Heart stane skutečným evropským popovým hitem, spíše si to nemyslím z toho důvodu, že hitparády vždy z velké části tvoří lidé ve věku zhruba 15-20 let a pro naprostou většinu lidí minimálně do 25 let (kteří poslouchají všechen ten hip-hop, rap, r'n'b a nevím co všechno ještě) bude tato píseň znít jako něco zastaralého, co do dnešní doby nepatří. Uvědomte si, že máme rok 2009 a píseň by dnes měla slušný úspěch u lidí tak kolem 35-50 let, kteří ale jen málo kupují CD. Kdyby tuto píseň nahrála ABBA v roce 1980 (protože stylově se to dost blíží právě albu Super Trouper), hitparádový úspěch by byl zřejmě zajištěn, dnes je něco takového velmi nejisté, protože lidé, kteří vyrostli při písních ABBY, se dnes o moderní hudbu vůbec nezajímají a píseň jim proto unikne, pro řadu lidí také bude obtížné přijmout další píseň Bennyho a Björna, protože už si ve svém věku hůře zvykají na nové melodie. Podle mě by písni nejvíce pomohlo, kdyby ji vydali jako definitivně poslední píseň ABBY na rozloučení s fanoušky, protože tím by píseň měla tak ohromnou reklamu, že by si ji koupilo opravdu mnoho lidí, s ABBOU by píseň určitě byla hitem a touto melodií by si Benny a Björn rozhodně ostudu neudělali. Bohužel, nevydali to jako ABBA, takže komerční úspěch zřejmě nebude nijak velký, to ovšem nic nemění na tom, že pro většinu fanoušků ABBY je tato píseň naprostá bomba.
Také si myslím, že ve věku přes 60 let už není dost dobře možné složit úplně největší hity jako před 30 lety, přesto se tomu Benny a Björn v tomto případě dost přiblížili a zejména refrén písně není podle mě podobný ničemu, co kdy Benny a Björn složili (alespoň si teď nevzpomínám) a považovat tuto píseň za lacinou mi přijde dost zvláštní. Kolik lidí na světě dnes něco tak pěkného ještě dokáže složit?

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 28 May, 2009 02:36

ale jo, je fakt že od 2:46 to chvíli má ten typickej ABBA zvuk, ty Bennyho klavírní oktávy...připadá mě to jako ta poslední mezihra v Super Trouper nebo začátek If it wasn´t for the nights. vlastně i v DQ si Benny pěkně pohrál s oktávama..a v několika dalších písničkách..třeba když hráli Rock me v Austrálii tak je to slyšet na začátku posledního refrénu..je to ta scéna z The Movie kde Björn šahá Agnetě na zadek a ona je z toho celá mimo grinning smiley njn klavírní oktávy dělají podstatnou část zvuku Abby..ale zbytek tohohle songu mě neoslnil sorry grinning smiley

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 28 May, 2009 04:12

Samozřejmě by bylo ideální, kdyby to v co nejvyšší míře udělali s těmi Bennyho oktávami, jenže to by oni dnes zřejmě neudělali ani tehdy, kdyby dali dohromady kompletní ABBU, asi ty oktávy už považují za zastaralé, tak je omezili jen na tu mezihru, jinak si to vysvětlit neumím, hudební doprovod se z větší části blíží písním Josefin Nilsson z roku 1993, tam byla také pouze jedna typicky ABBovská mezihra v písni Heaven and Hell. V hodnocení této písně se prostě neshodneme, mně stačí, že alespoň pěkný refrén s vícehlasy a zmíněná mezihra s Bennyho oktávami jsou hudebně natolik silné a dojemné, že mi to připomíná období, kdy Benny a Björn hráli s ABBOU.

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 28 May, 2009 12:33

Ještě si dovolím poznámku: zkoumal jsem to podrobnějc a ten přechod do refrénu ( hlavně do druhýho) je úplně stejnej jako přechod do refrénu v písničkách Thank you for the music (...all I want is to sing it out loud...) a One of us (...now it´s different, I want you to know...), takže další Bennyho osvědčenej prvek..

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: Lele (IP zalogováno)
Datum: 28 May, 2009 20:31

Nechtěl jsem původně reagovat, ale přeci. Nevím kolik je Vám diskutujícím let zejména "thunder.bird", a také nechci nikomu nic vnucovat, každý má hold jiné gusto, ale přeci jen moc dobře pamatuji doby kdy ABBA stála na vrcholu a jak byla některými zatracovaná. Nikdy jsem nepopřel před nikým že ABBA je pro mně NUMBER ONE!!! ani v dobách kdy jsem čelil výsměchu, že ABBA je stará! Zejména po vydání alba Voulez-Vous většina mých vrstevníků té doby začala nad ní lámat hůl a hodně fanoušků pustilo v té době ABBA-u k vodě, přesto, že ve světových hitparádách ještě bodovali s několika singly. A ejhle, uplynulo právě 30 let od vydání Voulez-Vous, a titíž co se mi tehdy vysmívali, dnes shánějí hudbu s ABBA-ou, a už vůbec si nevzpomenou na tu tehdejši modernu, když už ABBA byla pro ně stará. A jak to souvisí? Dnes se může někomu zdát píseň "Story Of A Heart" jako něco zastaralého, ale za 30 let bude znít stále svěže jako ABBA dnes a ta dnešní moderna, se už vůbec nebude poslouchat. Jeden příklad za všechny. Málo kdo u nás slyšel v 70-tých letech "Funky Feet" a dnes ji znají i ti mladší díky Alcazaru, a když jim řeknu, že původně byla složena pro ABBA-u tak nevěřicně koukaj. A to už nemluvím o úspěchu projektu Mamma Mia! The Movie, kterou žerou i ti náctiletí. A jen podotýkám, že nejsem žádný zastánce hudby jen 70 nebo 80 let, i v dnešní době se dají najít skvosty ale pro mně přeci jen NUMBER ONE zůstává ABBA!!! Doufám, že jsem nikoho neurazil, nebylo to rozhodně mým úmyslem. Mějte se hezky a Všem přejí Slunce v duši i nad hlavou!

Re: Nová píseň - co na ni říkáte?
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 29 May, 2009 00:46

Lele: No mě je 20, ale hudební znalosti alespoń základní mám grinning smiley
Zajímalo by mě jak to tehdy tady bylo s Abbou v 70. letech...to jakože v roce 1979 už někomu připadala stará??? vždyť byli na scéně teprv pár let...někdo to sice neposlouchal, protože to komunisti u nás tolerovali, anebo to poslouchal ale nepřiznal to...hodně lidí shánělo desky s Led Zeppelin, Deep Purple, tohle totiž komunisti nesnášeli, bolo to příliš "politicky aktivní" a "imperialistické".
No ale zajímalo by mě, jestli se desky Abby daly v obchodě sehnat normálně jako dnes, nebo to bylo taky nějak limitovaný? Já bych to poslouchal i tehdy, komanči nekomanči...O Abbu jsem se začal zajímat, když mi kámoš před pár lety řekl, že Madonna má ten riff z "Hung up" od Abby...vyhledal jsem si to a okamžitě jsem byl závislej, částečně taky kvůli Agnetě, nemohl jsem uvěři že nějaká baba může vypadat tak skvěle grinning smiley Začal jsem kvůli tomu i hrát na klavír, jsem samouk..
Btw jestli to někoho zajímá tak tohle je moje verze Thank you for the music: [www.youtube.com] ..mám tam i další songy Abby, takže se každej může podívat..

Jdi na stránku:  Předchozí123Následující
Aktuální stránka:2 z 3


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.