Současné dění kolem ABBAy a jejích fanoušků : Diskusni forum o skupine ABBA
Tématické filmy, dokumenty, fanouškovské srazy a podobně
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: Premiéru filmu Mamma Mia! videla aj skupina ABBA
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 12 October, 2008 23:42

Ahoj - tak ja som si tú diskusiu na csfd.cz prečítal - a nevidím to tak čierne ako ty. Naopak - myslím, že všetky príspevky sa zhodujú v tom, že aj keď to nie je práve super intelektuálny film, priznávajú, že sa veľmi príjemne bavili. Ten film som tiež videl a súhlasím s hodnotením - žiadna extra náročná zábava, ale chytilo ma to od začiatku do konca. Až som sa sám sebe čudoval, pretože obvykle som k filmom neúprosne kritický. MAMMA MIA sa nehrá na nič viac, než je - a to je veľmi príjemná zábava, ktorá nie je vulgárna, nádherné prostredie, kamera, romantický príbeh... :-) Fakt som sa už dávno tak príjemne nepobavil...

Re: Premiéru filmu Mamma Mia! videla aj skupina ABBA
Autor: Jirka83 (IP zalogováno)
Datum: 1 January, 2009 16:18

Zdravím všechny přátele a fanoušky skupiny ABBA. Po dlouhé době jsem našel cestu zpět a mrzí mě, že jsem tak neučinil již dříve. Abych ale přidal svou reakci k tématu MAMMA MIA - když v roce 2007 byl na turné muzikál v tehdejší SAZKA-aréně, navštívil jsem jej 2x. Muzikál ve mně zanechal silně pozitivní dojmy. Když jsem tam byl poprvé a seděl ve třetí řadě, rád jsem se v závěru nechal strhnout obecenstvem a přidal se do tance a nadšených ovací. Proto jsem byl zvědavý, jak si filmaři poradí s filmovou verzí muzikálu. Účastnil jsem se proto 6. srpna 2008 předpremiéry v pražském Palace Cinemas na Andělu a mé první dojmy z tohoto dílka jsou jednoznačně pozitivní. Z kina jsem jen velice nerad odcházel a poprvé za dobu, co navštěvuji kinosály se mi stalo, že závěrečné vystoupení nezapomenutelného uskupení DONNA AND HER DYNAMOS bylo odměněno dlouhotrvajícím potleskem. Film jako celek se mi líbil, krásná slunná atmosféra letního Řecka ve spojení s hudbou jedinečné skupiny ABBA vytvořil prostě zážitek, na který nelze zapomenout. Byl jsem mile překvapen jak mini-roličkami obou pánů z ABBy, tak podle mého názoru kvalitním přepracováním "notoricky" známých písní z repertoáru skupiny - zde bych vypíchl píseň Slipping Through My Fingers, která je tak trochu výjimkou potvrzující pravidlo. Pokud totiž naše rádia hrají písně skupiny ABBA, jedná se o výběr z "GOLD edice" - tedy kolekce nejznámějších hitů, do které tato píseň "nepatří", přesto je, stejně jako ostatní jejich dílka, kouskem nezapomenutelným (ve chvíli, kdy se Sophie objeví v bílých šatech, ono hudební ztvárnění v samotném závěru této písně, uvedené sólem na elektrickou kytaru s doprovodem dechových hudebních nástrojů, způsobilo doslova mrazení v zátylku, ale ne nepříjemné, naopak, velice krásné a vehnalo mi to, přiznám se, slzy do očí). Oproti muzikálovému zpracování tam několik písní chybí, kupř. One Of Us, zmiňované Knowing Me Knowing You, The Name of The Game (tato píseň je ale na DVD, v sekci Bonusy), zřejmě ale vzhledem k délce zpracovávané látky je nutné se s tím smířit. Celému filmu podle mého názoru kraluje herecký výkon Meryl Streepové, která předvedla, že rozhodně nepatří do "starého železa". Upřímně řečeno, mě nevadil pěvěcký výkon Pierce Brosnana, byť se ostatním rovnat nemohl, co se hlasového rozsahu týče, syrovostí svého přednesu vnesl do filmu své osobité kouzlo, díky kterému přispěl jen k pozitivnímu vyZdravím všechny přátele a fanoušky skupiny ABBA. Po dlouhé době jsem našel cestu zpět a mrzí mě, že jsem tak neučinil již dříve. Abych ale přidal svou reakci k tématu MAMMA MIA - když v roce 2007 byl na turné muzikál v tehdejší SAZKA-aréně, navštívil jsem jej 2x. Muzikál ve mně zanechal silně pozitivní dojmy. Když jsem tam byl poprvé a seděl ve třetí řadě, rád jsem se v závěru nechal strhnout obecenstvem a přidal se do tance a nadšených ovací. Proto jsem byl zvědavý, jak si filmaři poradí s filmovou verzí muzikálu. Účastnil jsem se proto 6. srpna 2008 předpremiéry v pražském Palace Cinemas na Andělu a mé první dojmy z tohoto dílka jsou jednoznačně pozitivní. Z kina jsem jen velice nerad odcházel a poprvé za dobu, co navštěvuji kinosály se mi stalo, že závěrečné vystoupení nezapomenutelného uskupení DONNA AND HER DYNAMOS bylo odměněno dlouhotrvajícím potleskem. Film jako celek se mi líbil, krásná slunná atmosféra letního Řecka ve spojení s hudbou jedinečné skupiny ABBA vytvořil prostě zážitek, na který nelze zapomenout. Byl jsem mile překvapen jak mini-roličkami obou pánů z ABBy, tak podle mého názoru kvalitním přepracováním "notoricky" známých písní z repertoáru skupiny (rád bych zde recenzoval všechny písně, které se objevily ve filmu, ale možná až časem je budu přidávat, najednou by toho bylo moc) -

Píseň HONEY HONEY - v částech, kdy v originální verzi nastupují pánské hlasy, zde byly nahrazeny, troufám si tipnout typ hudebního nástroje - sopránsaxofonem - toto netradiční zpracování se mi zalíbilo - jedná se o jeden z těch momentů, kdy vás to nutí si píseň pouštět dokola a zas a znova jen kvůli tomuto momentu (píseň jako celek je samozřejmě také dobrá, ale toto "sólo" mě doopravdy v pozitivním smyslu slova překvapilo)

Co se týče dalších písní, "vypíchl" bych píseň Slipping Through My Fingers, která je tak trochu výjimkou potvrzující pravidlo. Pokud totiž naše rádia hrají písně skupiny ABBA, jedná se o výběr z "GOLD edice" - tedy kolekce nejznámějších hitů, do které tato píseň "nepatří", přesto je, stejně jako ostatní jejich dílka, kouskem nezapomenutelným (ve chvíli, kdy se Sophie objeví v bílých šatech, ono hudební ztvárnění v samotném závěru této písně, uvedené sólem na elektrickou kytaru s doprovodem dechových hudebních nástrojů, způsobilo doslova mrazení v zátylku, ale ne nepříjemné, naopak, velice krásné a vehnalo mi to, přiznám se, slzy do očí). Oproti muzikálovému zpracování tam několik písní chybí, kupř. One Of Us, zmiňované Knowing Me Knowing You, The Name of The Game (tato píseň je ale na DVD, v sekci Bonusy), zřejmě ale vzhledem k délce zpracovávané látky je nutné se s tím smířit. Co se týče obsazení hereckého - celému filmu kraluje svým výkonem nestárnoucí Meryl Streep(ová) - upřímně řečeno mi nevadil ani hlasový projev Pierce Brosnana. Ba naopak - byť se svým hlasovým rozsahem nemůže rovnat ostatním aktérům, syrovostí svého přednesu pouze přispěl k pozitivnímu dojmu z celého filmu. Šel jsem si do kina za odpočinkem a byl jsem více než mile překvapen - dostal jsem mnohem víc, než pro jsem přišel. Rád bych vyzdvihl i výkony ostatních aktérů - jak bylo v jedné recenzi na CSFD zmíněno - bylo vidět, jak si natáčení užívali, což se odrazilo v jejich výkonech. Julie Walters (profesorka Umbridgová z HP5) se mi po Meryl Streepové líbila nejvíce. A Tanya (alias Christina Baranski) nezůstala pozadu (její Does Your Mother Know bylo doslova elektrizující). Nesmím vynechat samozřejmě i mileneckou dvojici Sophii a Skye. Jejich představitelé Amanda Seyfried a Dominic Cooper před kamerou předvedli výkon, za který by se nemusela stydět leckterá soudobá "so called" (takzvaná) celebrita hereckého nebe. Jejich pěvecké výkony byly také výborné, kupř. v písní Lay All Your Love On Me :-), kde se filmařům povedlo vystihnout přitažlivost, která mezi filmovými postavami panuje. Dále - Stellan Skarsgård; zde bych si dovolil zmínit jeden postřeh - v muzikálové verzi nese jeho postava jméno Bill AUSTIN, a ne Bill ANDERSON - tipoval bych si, že je to pocta Bennymu:-) - jeho pěvecký výkon také nebyl špatný, bohužel tím, že byla z filmu vypuštěna píseň The Name of The Game způsobilo, že kromě pár "štěků" v Our Last Summer a Take A Chance On Me nedostal větší prostor - hlas má také zajímavý. A nakonec Colin Firth - překvapil mě jeho hlas - zvučný, znělý, písní Our Last Summer doslova proplul a ve chvíli, kdy začal o "našem poslední létě" vyprávět, jsem před očima obraz toho léta viděl v jasných barvách :-) Prostě hlas, který dokáže nejen sdělovat, ale i vytvářet obrazovou podstatu sdělení - nádhera..... Tady by má recenze mohla končit, ale dovolím si ještě poznamenat - onen efekt potlesku na konci filmu jsem při MAMMA MIA nezažil pouze v Praze, ale i v kinech dalších (byť ne u všech promítání), neboť se mi tento film tak zalíbil, že jsem jeho promítání navštívil v různých kinosálech celkem 11x :-)

Jirka N.

Re: Premiéru filmu Mamma Mia! videla aj skupina ABBA
Autor: Jirka83 (IP zalogováno)
Datum: 1 January, 2009 16:25

Co se týče recenzí na ČSFD - v některých se objevilo tolik žluče, že mě to až zarazilo. Podlé mého názoru, pokud chci na film napsat recenzi, nestačí napsat třeba jen ODPAD a víc se k tomu nevyjadřovat - to spíše značí to, že autor příspěvku měl za cíl film jen očernit. Já chápu, že ne každému se líbí vše stejné, ale stejně tak jako se mi film líbí a dokáži tento názor zdůvodnit, tak by tomu tak mělo být i v případě opačném. Nicméně můj dojem z filmu samotného tyto doopravdy mnohdy žlučovité výlevy nezkazí :-)

Jirka N.

Jdi na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.