Hudba skupiny ABBA a jednotlivé sólové projekty : Diskusni forum o skupine ABBA
Písně ABBAy, muzikály a sólové desky protagonistů
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2
Agnetha a její sólová alba
Autor: Mirka (IP zalogováno)
Datum: 15 April, 2006 11:00

Ahoj všichni! Chtěla bych se s vámi o něčem poradit, vím, že je tady spousta velkých odborníků, až mě to příjemně překvapuje :-)
Kámoš mi už půl roku shání 2 CD od Agnethy. Jedná se o Agnetha Fältskog Vol. 2 a När en vacker tanke blir en sang (Když se krásná myšlenka stane písní-zde je Agnetha ovlivněna svým vztahem s Björnem).

Prý nejsou k sehnání, tak nevím. Máte je někdo z vás? Zajímalo by mě, zda stojí za to a jak se vám líbí a hlavně: kde se dají sehnat…
Jsou to písně samozřejmě ve švédštině, Agnethin hlas je super, takovým pohlazením pro duši:-)
Moc prosím, pokud je někdo máte, ozvěte se, budu moc ráda!
PAPA Mirka


Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 15 April, 2006 18:34

Ahoj Mirko!

Samostatně tyhle alba na CD opravdu k sehnání nejsou a pravděpodobně v dohledné době ani nebudou. Před několika lety Sony odstartovalo projekt, kdy měly postupně vyjít všechny alba od Agnethy i s bonusama, ale došlo akorát na první dvě - Agnetha Fältskog a Agnetha Fältskog Vol.2 a právě kvůli bonusům bylo další vydávání zastaveno a obě desky byly staženy z prodeje, protože u některých bonusů došlo k porušení autorských práv.

Dlouho to vypadalo, že Agnetha zůstane jediným členem Abby, který nebude mít svoji diskografii vydanou na CD. Naštěstí nakonec v roce 2004 vyšel box šesti CD nazvaný "De Första Aren", který obsahuje všechny řadovky - Agnetha Fältskog, Agnetha Fältskog Vol.2, Som Jag Är, När En Vacker Tanke Blir En Sang a Elva Kvinnor I Ett Hus, plus bonusový CD. Je to naprosto skvělá věc, ale ta firma, u který jsem to koupil, už to stáhla z prodeje - takže jedině zkusit ještě někde jinde - např. zde: [www.musickatalog.cz]

Ještě k těm albům - z toho, co Agnetha vydala je naprostá perla Elva Kvinnor I Ett Hus, ostatní alba se tomu ani zdaleka nepřibližujou. När En Vacker... je ale dobrá deska, taky si ji rád poslechnu. Co se ovšem týče prvních dvou alb Agnetha Fältskog a Agnetha Fältskog Vol.2, tak ty jsem si poslech jednou a myslím, že už to asi víckrát nezopakuju. Fakt se mi to nelíbí, až na výjimky samozřejmě, ale ty jsou dostupný na kompilacích jako třeba My Love, My Life nebo Tio Ar Med Agnetha.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Isil (15.04.2006 18:35)

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Mirka (IP zalogováno)
Datum: 15 April, 2006 18:54

Díky moc, to bylo vyčerpávající :-) Zkusím se podívat na ten odkaz a taky dík za to hodnocení. Slyšela jsem o Elva Kvinnor I Ett Hus. Prý je to velký rozdíl v porovnání s ostatními.
Myslím, že Agnetha má moc hezký hlas, ale Frida zase lepší alba. Tak nevím, ale těch "11 žen v domě" si určitě objednám :-)
Ještě jednou díky
Mirka

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 15 April, 2006 22:26

Elva Kvinnor je jednoznačně její nejlepší deska, navíc hudbu si pro všechny písničky kromě jedný složila sama. Bohužel, samostatně taky nejde koupit... Jinak není zač :-)

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Mirka (IP zalogováno)
Datum: 16 April, 2006 11:09

Už jsem zjistila, ale něco vymyslím :-) Zkusím napsat do kámošce do Stockholmu, snad se něco najde :-)

Z tohoto alba mám S.O.S., Tack för en underbar, vanlig dag a Doktorn, které vyšly i na Tio aar med Agnetha. Jsou fakt skvělé, mně se líbí Tack för en undebar, vanlig dag s pohodovou melodií, která dokáže vyvést z pochmurné nálady. Doktorn je taky zajímavá skladba s nezvyklými perkašny... No a S.O.S. nemusím rozebírat :-)
Dík za tip!

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 16 April, 2006 14:09

Ty máš kamarádku ve Stockholmu? Sáááfra - blednu závistí... :-)

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Mirka (IP zalogováno)
Datum: 16 April, 2006 15:00

Je to Češka, která studovala na naší VŠ v Ostravě před 5-ti lety a pak odjela v rámci výměnného programu studentů ERASMUS do Stockholmu. Našla si tam přítele a teď tam těch 5 let žije a občas si mailneme. Někdy ze srandy i ve švédštině :-)

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 16 April, 2006 19:26

To je krásný... nechceš mě s ní seznámit? Potřeboval bych ve stockholmskejch bazarech koupit nějaký desky... grinning smiley

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: Mirka (IP zalogováno)
Datum: 18 April, 2006 13:52

A co album Geh´mit Gott. Slyšela jsem, že nemělo v Německu moc velký úspěch...

Re: Agnetha a její sólová alba
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 19 April, 2006 10:53

Geh mit Gott jsou příjemné relax písničky pro fanoušky Agnethy, ostatní to nenadchne... Když mám tu správnou náladu, tak si to poslechnu :-)

Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.