Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5
Re: historie Abby
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 9 November, 2009 19:57

Tak to vyšlo, mám to doma, ale po letmém prolistování musím říct, že překladatel zřejmě nebyl z nejnadanějších nebo si s tím moc nelámal hlavu. Jde o první dojem, uvidíme, co to udělá, až se začtu, ale na první pohled opravdu nic moc... sad smiley

Re: historie Abby
Autor: voulezvous (IP zalogováno)
Datum: 17 November, 2009 11:51

Takže:
Milý Ježíšku, až tu knihu dočtu, vrátím ti jí, abys mi jí mohl zabalit pod stromek. I s kalendářem, ale jen kdyby se mi dostal do rukou ten , co do toho kalendáře vybírá ty fotky. Vánoc by se pravděpodobně nedožil , takhle odfláknutou práci mu někdo zaplatil? Snadný prachy..................


A ještě ke knize. Tak už jsem v půlce(kdyby bylo po mém, mám jí dávno přečtenou, ať si usmažej k večeři vajíčka, že jo), zatím se mi to líbí, zase trochu jiné informace, to já angličtinář amatér oceňuju. Fotky v knize jsem nenašla, až po pár dnech jsem těch pár stránek objevila a to bylo radosti ..............

kalendář
Autor: janina (IP zalogováno)
Datum: 17 November, 2009 12:53

Tak na kalendář si musím postěžovat taky. Fotky vybírá nějaký slepouš. Jsou většinou nelichotivé a skoro všechny rozmazané. A protože je kalendář tak mizerný už po několikáté, nadělí mi letos Ježíšek jiný. Fotky i formát si vyberu sama a myslím si, že o tolik dražší to nebude.

Re: historie Abby
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 11 December, 2009 20:57

Ahoj Ivano, právě jsem koupil v normálním knihkupectví, čerstvě vydanou a do češtiny přeloženou knihu od Cal Magnuse Palma - ABBA příběh super skupiny. Stála 399,- Kč má 475 stran.
Hned jsem po ní skočil a doufám, že bude lepší než citovaná kniha z 1998.
Ahoj, Pepa

Re: historie Abby
Autor: ivana (IP zalogováno)
Datum: 13 December, 2009 22:59

Díky za info, já si počkám na 24. prosince - a pak budu číst nonstop. Odměna za to, jak teď bojuju s anglickým textem. Ale docela ráda. Co všechno dokáže jedna posedlost...

Re: historie Abby
Autor: voulezvous (IP zalogováno)
Datum: 14 December, 2009 07:31

Tak já jsem to čekání nevydržela, ale klidně si jí přečtu znovu a znovu a znovu a.................Mám svoje oblíbené ABBA roky tak jí budu číst na přeskáčku. A konečně nějaká kniha ,ve které nezabírá BJORN AGAIN moc místa. No, taky cesta jak se dostat do historie muziky, že

Re: historie Abby
Autor: Václav (IP zalogováno)
Datum: 29 March, 2010 12:53

Zdravím všechny. Rád bych znal Vaše názory na právě vydanou knihu od C. M. Palma: Abba příběh superskupiny. Díky Vašim příspěvkům jsem zakoupil ještě dříve od stejného autora B.L.D.S. s tím, že se díky tomu přinutím ke studiu jazyka Shakespearova. Ke své hanbe musím přiznat, že v momentě, kdy jsem přinesl v češtině od stejného autora upravenou verzi, na originál jsem už nesáhl. No ještě jsem to úplně nazavrhl, snad se k tomu donutím časem. Ale abych se vrátil k té české verzi. Mě vrtá hlavou, že titulní stránka je jiná, než ta s kterou vychází v zahraničí. A hlavně mi je divné, proč kniha obsahuje fotky, vydané dřívější ČTK? O kvalitě překladu nemohu diskutovat, jsem rád, když se s pomocí A.J. najím a napiju a to bude tak všechno. Jsem rád, že u nás o Abbě vůbec něco vyšlo, když pominu již dříve kritizovanou knihu Abba (The name of the game). Taky bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří uveřejňují všechny zajímavosti a informace ze současného dění kolem Abby na Abba wonder bulletin. Knihu "Abba příběh superskupiny" jsem přečetl na jeden zápřah. Musel jsem se nutit, abych to doslova nezhltal najednou. Škoda, že podrobnosti o životě, úspěších, ale i černých dnech členů Abby se dozvídáme až s 30letým zpožděním. jejich vystoupení v pořadu Musikladen na TV NSR jsem přitom viděl na tehdy "ilegálně chytaném" německém kanále.Tehdy jsme nikdo nepochopili, proč Abba mohla vystupovat v Polsku a NDR (E.K.cool smiley a u nás ne. No ale to už je nenávratně pryč a zaplaťpánbůh, že se dá ještě leccos dohonit. Vašek

Re: historie Abby
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 30 March, 2010 17:06

Když už jsi ji četl, tak si můžeš udělat obrázek sám, ne? smiling smiley Já jsem četl před pár lety originál a to je podle mě nejlepší v současnosti dostupná biografie. Čili je skvělý, že si pro překlad do češtiny zvolili právě tuhle knihu a ne zase nějakou pochybnou publikaci střihnutou bulvárem. Osobně mám ale českou verzi pořád ještě uloženou v knihovně a nějak se k ní nemůžu dopracovat...

Re: historie Abby
Autor: astrakan (IP zalogováno)
Datum: 24 April, 2010 19:59

Václav napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny. Rád bych znal Vaše názory na
> právě vydanou knihu od C. M. Palma: Abba příběh
> superskupiny. Díky Vašim příspěvkům jsem zakoupil
> ještě dříve od stejného autora B.L.D.S. s tím, že
> se díky tomu přinutím ke studiu jazyka
> Shakespearova. Ke své hanbe musím přiznat, že v
> momentě, kdy jsem přinesl v češtině od stejného
> autora upravenou verzi, na originál jsem už
> nesáhl. No ještě jsem to úplně nazavrhl, snad se k
> tomu donutím časem. Ale abych se vrátil k té české
> verzi. Mě vrtá hlavou, že titulní stránka je jiná,
> než ta s kterou vychází v zahraničí. A hlavně mi
> je divné, proč kniha obsahuje fotky, vydané
> dřívější ČTK? O kvalitě překladu nemohu
> diskutovat, jsem rád, když se s pomocí A.J. najím
> a napiju a to bude tak všechno. Jsem rád, že u nás
> o Abbě vůbec něco vyšlo, když pominu již dříve
> kritizovanou knihu Abba (The name of the game).
> Taky bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří
> uveřejňují všechny zajímavosti a informace ze
> současného dění kolem Abby na Abba wonder
> bulletin. Knihu "Abba příběh superskupiny" jsem
> přečetl na jeden zápřah. Musel jsem se nutit,
> abych to doslova nezhltal najednou. Škoda, že
> podrobnosti o životě, úspěších, ale i černých
> dnech členů Abby se dozvídáme až s 30letým
> zpožděním. jejich vystoupení v pořadu Musikladen
> na TV NSR jsem přitom viděl na tehdy "ilegálně
> chytaném" německém kanále.Tehdy jsme nikdo
> nepochopili, proč Abba mohla vystupovat v Polsku a
> NDR (E.K. a u nás ne. No ale to už je nenávratně
> pryč a zaplaťpánbůh, že se dá ještě leccos
> dohonit. Vašek


Nakladatelství V.G. knize bohužel nevěnovalo tolik péče, kolik by si zasloužila, ale i tak mu patří velký dík za to, že se ji vůbec rozhodla vydat. Práva na text byla velmi drahá, takže na obrazovou přílohu – kterou si nakladatel mohl sestavit zcela dle vlastních představ, včetně obrázku na titulu - už prý nezbyly finance. Proto ta příloha vypadá, jak vypadá – dle hesla „co dům dal“: pár fotek z ČTK (z nichž některé byly navíc přejaty i s chybným vročením, resp. popiskou, a jedna je zrcadlově obrácená; kromě Abbofilů to naštěstí asi nikdo nepozná :-) a 5 snímků, které velmi ochotně a zcela zdarma poskytl nizozemský fanklub. Určitě je škoda, že příloha není bohatší, knížka by se určitě líp prodávala. Zamrzí i to, že V.G. z neznámých důvodů nepřijal nabídku autora, který se uvolil, že speciálně pro naše vydání sestaví úplně novou přílohu z různých novinových výstřižků, obalů desek, reklamních materiálů atd., které by bylo možné v překladu otisknout zadarmo, a že dokonce je opatří popiskami a komentáři...

Re: historie Abby
Autor: voulezvous (IP zalogováno)
Datum: 25 April, 2010 10:03

No tak to je teda ale šlendrián. takhle to ošidit. Jo pro prachy někteří udělají všechno.

Jdi na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.