Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
ABBA muzeum
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 30 November, 2006 08:33

Ahoj - nasiel som clanok na internete o pripravovanom muzeu ABBA v Stockholme.

Link:
[magazin.atlas.sk]


Skupina ABBA bude mat vlastne muzeum v Stockholme!

Legendárna švédska popová skupina ABBA sa dočká skutočného zadosťučinenia za roky strávené na koncertných pódiach a v nahrávacích štúdiach. V roku 2008 im totiž v Štokholme otvoria múzeum, ktoré bude venované ich hudbe a histórii skupiny.

V interaktívnom múzeu vystavia pôvodné oblečenie a nástroje kapely, rukou písané texty jej piesní a rôzne ocenenia. Bude v ňom tiež štúdio, kde si návštevníci budú môcť nahrať vlastné skladby v štýle ABBA, uviedol podnikateľ Ulf Westman, ktorý projekt vedie spolu s manželkou Ewou Wigenheimovou-Westmanovou.

Inšpiráciou pre projekt bolo múzeum liverpoolskej formácie Beatles v Londýne, trvalo však takmer dva roky, kým presvedčili štyroch bývalých členov skupiny ABBA, že ide o dobrú myšlienku.

"Je pekné, že niekto cíti potrebu venovať sa našej hudobnej histórii a jej sprístupneniu," uviedli v spoločnom vyhlásení Benny Andersson, Björn Ulvaeus, Agnetha Fältskogová a Anni-Frid Reussová. Pre múzeum darujú rôzne predmety, inak sa na projekte nepodieľajú.

ABBA patrí k najúspešnejším skupinám v histórii. Predala vyše 370 miliónov albumov. Hoci jej členovia spolu nevystupovali od roku 1982, ročne sa naďalej predajú takmer tri milióny jej nahrávok a muzikál "Mamma Mia!", ktorý napísali Andersson a Ulvaeus, už videlo viac ako 27 miliónov ľudí po celom svete.


Re: ABBA muzeum
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 30 November, 2006 11:01

To je dobrý počinek, protože jak je mi známo ve stockholmském Muzikmuseet existuje od cca roku 1993 oddělení se stálou expozicí ABBAy. V tomto hudebním muzeu s koncertním sálem se sice převážně vystavují hudební nástroje (je tam i Bennův syntetizátor, či Björnova kytara), ale najdete tam i modré saténové sako Frídy či vitrínu s různýma fotkama a obaly singlů. je taky k mání muzic-box s nahrávkami skupiny atd. Muzeum se ve Stockholmu nachází za dramatickým divadlem v Sibyllegatan 2. Otevřeno má denně mimo pondělí od 12 - 17 hodin. Vstup volný

Re: ABBA muzeum
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 30 November, 2006 21:24

Nazdar Slavo! Ty jsi pekelně rychlej při vyhledávání novinek... grinning smiley Já jsem o tom čet včera hned několik článků, ale byl jsem línej psát to ještě večer jako novinku tady na ABBA Wonder a říkal jsem si, že to udělám dneska. Byl's rychlejší winking smiley Nechceš se zařadit mezi redaktory? Moh bys s takovýma zprávama perlit na hlavní stránce a ne jen tady na fóru smiling smiley

Re: ABBA muzeum
Autor: Scandiaca (IP zalogováno)
Datum: 10 September, 2007 23:52

A co na ten nápad říkáte? Já od počátečního nadšení se pomalu stávám tuhým skeptikem... a pomalu chápu Bennyho, že se mu to nejdřív nelíbilo.

Pojedete...?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Scandiaca (10.09.2007 23:52)

Re: ABBA muzeum
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 11 September, 2007 08:42

Já si myslím, že to není špatnej nápad. Když můžou mít muzeum Beatles, tak proč ne ABBA. Když to bude udělaný kvalitně... Ale pochybuju, že se poženu do Švédska, hned jak to otevřou. Spíš až jednou pojedu do Švédska, zastavím se taky v muzeu...



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.