Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Jaká píseň ABBy v jiném než anglickém jazyce se vám líbí?
Autor: Mirka (IP zalogováno)
Datum: 10 September, 2006 23:06

To máš pravdu, klasické kurzy jsou v Praze, ale jsou příšerně drahé! Já jsem dostala před těmi 4-mi lety dobrý typ na Brno a Olomouc (obě VŠ)- chodila jsem tam na přednášky o švédské literatuře, ale hlavně jsem tam objevila jednoho profesora (bohužel je v současné době mimo ČR) a ten mě naučil základy: hlavně výslovnost, ale převážně švédskou intonaci, což je fakt maso :-) Vysvětlila jsem mu, že se mi švédský jazyk hodně líbí (i kvůli Abbě :-) ), no a on byl rád, že se chci učit jeho mateřštinu, proto mě učil bezplatně!! Většina švédských lektorů ti fakt poradí, zkus se zeptat, v Praze je k tomu dost příležitostí :-) A hlavně se nedej odradit!

Poradil mi koupit si Česko-švédskou konverzaci (od nakl. LEDA-žádná reklama, jen rada :-) ) a hlavně kazetu, kterou k tomu přikládají - abych se cvičila ve výslovnosti!!

No a pak jsem se učila gramatiku, podle těchto publikací:
- Švédština i pro samouky od Zdeny Hanzlové (taková skripta-dají se poměrně běžně sehnat)
- Švédština pro samouky - Dr.B.Mencák, Dr.M.Frydrich (SPN) - knížka, co už dost pamatuje (1972), ale kvalitní!!! S ní jsem začínala :-)

No samozřejmě, že mám více knih a publikací, ale taky mi dost pomohlo dopisování se švédskými rodilými mluvčími...stačí si najít oblast zájmu (třeba Abba :-) ) a dopisovat si ala e-mail :-) je to nejlepší způsob, jak zvládnout jazyk...stačí jen pohledat na netu :-) A pokud máš navíc telefon přes net-ještě lépe a ani to tolik neleze do peněz!!!

Největší motivací pro mě byl poslech Abby, ale taky švédských sólových alb všech 4 členů- a taky jejich interview ve švédštině!!! Zpočátku nebudeš vůbec rozumět, ale to je normální, je potřeba si zvyknout na to, že psaná a mluvená forma jazyka je 100 a 1, ale to ve všech řečích :-) Pak tě bude těšit, že tu a tam už rozumíš, co to ta Agnetha právě říká a už nepřestaneš :-)

Pak si najdi taky server Severské listy, je tam hodně infa o skandinávských zemí včetně toho, jak nejlépe porozumět jednotlivým jazykům a jak je studovat!!!
A taky hodně čti na netu...cokoliv!!! Ale hlavně to, co tě fakt zajímá!!! Já jsem se třeba po 3 měsících dala do čtení Som jag är (As I Am)- Agnethiny knihy a musím říct, že jsem hltala každé slovo a moc mě to bavilo!!! :-)

No, snad jsem ti malinko poradila, ale rozhodnout se musíš sám, zda se chceš do toho pustit...za sebe ti můžu říct, že jsem fakt dost ráda, že mě Abba k tomuto jazyku dovedla...ať dovede i tebe :-)
Takže přeju hodně štěstí a kdybys cokoliv potřeboval (třeba nějaké užitečné odkazy), budu se snažit pomoci!!

Re: Jaká píseň ABBy v jiném než anglickém jazyce se vám líbí?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2006 11:39

SLOVO samozvaneho ADMINA ( :-] ):

... omlouvam se jestli jste tady nekdo o nejaky prispevek prisel a nebo (to IMHO spis) jestli jste nekdo neco napsal (Mirka tusim) a ten prispevek se tu neobjevil. Psalo mi to tu NOVA ZPRAVA ... a nidkoe nic novyho az dneska jsem si vsimnul, ze je tu prispevek s poznamkou NESCHVALENA ZPRAVA. Omlouvam se ze jsem si toho nevsim driv ... ostatne nevim proc byla neschvalena. Schvalil jsem ji (... he, to ja muzu ;-D ) ... a melo by to byt OK.

Safa.




Upraveno 3 krát. Naposledy upravil safa (11.11.2006 11:41)

Re: Jaká píseň ABBy v jiném než anglickém jazyce se vám líbí?
Autor: Agnita (IP zalogováno)
Datum: 16 January, 2007 21:32

Mě selíbí třeba Estoy Sonando nebo Ring Ring a Wterlůoo ale jinak všechny to se nedá posoudit jejich písně jsou všechny hezké!

Jdi na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.