Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: nepopové songy Abby
Autor: voulezvous (IP zalogováno)
Datum: 4 January, 2009 11:13

Já osobně dávám přednost taky tém neoposlouchaným, třeba KISSES OF FIRE, MOVE ON,ONE MAN ONE WOMAN, MY LOVE MY LIFĚ, nebo TIGER je super písnička............. Just like that v na na verzi je úžasné, jak začne Agnetha zpívat na na na mám husí kůži.

Re: nepopové songy Abby
Autor: Jirka83 (IP zalogováno)
Datum: 4 January, 2009 12:54

Kisses Of Fire - díky za připomenutí :-)

One Man One Woman - nádherný part pro Fridu - krásná píseň

My Love My Life - není co dodat, také pěkný kousek

Přiřadil bych sem ještě Slipping Through My Fingers, kdyby se neobjevila v muzikálu Mamma Mia, protože tu také z rádia neuslyšítesmiling smiley

Re: nepopové songy Abby
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 7 January, 2009 23:35

Jsem docela rád, že tady někdo uvedl písně Kisses Of Fire, Move On, My Love, My Life a Tiger, tyto písně poslouchám moc rád a patří mezi neprávem zapomenuté písně ABBY. Je těžko pochopitelné, že z těchto písní se ani jedna nedostala ani na výběr "menších" hitů More ABBA Gold. Kterákoliv jiná skupina by takové písně nutně musela mít na výběru největších hitů a ABBA je přitom nezařadila ani mezi 39 nejlepších.

Píseň Tiger byla v dětství jedna z mých nejoblíbenějších, je to jedna z písní, kvůli kterým jsem si tak oblíbil ABBu, podle mě tuto píseň měli vydat na singlu i s natočeným videoklipem, možná tak přišli o první místa v hitparádách. Dobře si vzpomínám, jak na přelomu 70. a 80. let píseň Tiger hráli docela často v rádiu, i když zahraničních písní hráli u nás tehdy velmi málo. Dá se říci, že tato píseň je také trochu šmrncnutá muzikálem, protože ten pomalý úsek písně, to také není zrovna typický pop, ale zní to naprosto perfektně, podle mě je to jedna z nejlepších písní ABBY, má velmi výraznou nezapomenutelnou melodii a od začátku do konce je perfektně složená. Asi před rokem jsem v televizi v nějakém hudebním pořadu viděl Ondřeje Soukupa, který hovořil o ABBĚ a právě na písni Tiger ukazoval, jak neobvyklé hudební postupy Benny a Björn v písni použili.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Michal (07.01.2009 23:36)

Jdi na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.