Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2
nepopové songy Abby
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 9 December, 2008 18:12

Popu má ABBA až dost..rád bych pokecal o tom, kam zařadit jejich songy, které nezní moc mainstreamověsmiling smiley např. tvrdé King kong song nebo Watch out...My mama said je podle mě dost funky, stejně jako Man in the Middle..a myslím,že kdyby v Eagle nebyl ten synťák tak by to byl docela dobrej psychedelickej rock grinning smiley...pište něco o žánrově odlišně znějících písničkách Abby..zajímá mě to!

Re: nepopové songy Abby
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 9 December, 2008 21:48

Někde jsem četla, že I Am the City je první techno skladba vůbec. grinning smiley

Re: nepopové songy Abby
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 10 December, 2008 02:34

Nepopové songy ABBY se mi nikdy nelíbily, celkem se mi z uvedených písní líbí jenom King King Song, to je takový rockový pop, a Eagle, která sice také není pro ABBU moc typická, ale pop to je a píseň je oproti ostatním uvedeným docela známá.

I Am the City zcela určitě není první techno skladba, Benny a Björn ji dodělávali až v roce 1993, pokud si dobře vzpomínám, co bylo napsané u CD More ABBA Gold, originál je pochopitelně z roku 1982, ale tehdy to tak asi neznělo.
První techno vzniklo tuším v roce 1977 (v podobě jak je zhruba známe z 90. let), jinak mi tento styl nic moc neříká, pokud k tomu není skvělá popová melodie, což většinou není.

Re: nepopové songy Abby
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 10 December, 2008 20:31

Ještě Tropical loveland je hodně dobrý reggae grinning smiley

Re: nepopové songy Abby
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 13 December, 2008 16:14

Na I Am The City Björn s Bennym v roce 1993 už nic neupravovali. Takhle ho nahráli v roce 1982, jenom ho tehdy nevydali.

Jinak z netypických věcí mě napadá ještě I'm A Marionette, Lovers, I Let The Music Speak. Osobně jsem rád, že ABBA občas takhle "vybočila" ze zajetých kolejí - alba jsou pak mnohem zajímavější.

Re: nepopové songy Abby
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 14 December, 2008 01:35

O písni "I Am The City" bylo něco málo napsané u CD More ABBA Gold, asi si to už nepamatuju dobře.

Co se týká těch písní, "I'm Marionette" vždycky patřila mezi moje oblíbené písně, má to až takový hitový náboj, melodie je to vynikající.
"Lovers" je také dobrá píseň, i když v ní nelze přeslechnout evidentní podobnost se "Stain' Alive" od Bee Gees.
Asi nejvíc "nepopových" písní je na albu The Visitors. Obzvlášť se mi nelíbila právě titulní píseň z tohoto alba, stejně jako Two For The Price Of One, nikdy mi také nějak neseděla píseň "Like An Angel Passing Through My Room", ta se snad hodila do muzikálu, ale nevypadá to jako ABBA. Naopak píseň "I Let The Music Speak" patří na albu The Visitors k těm dobrým.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Michal (14.12.2008 07:44)

Re: nepopové songy Abby
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 15 December, 2008 11:48

Já neříkám, že tyhle písně jsou špatný. Ale není to typická ABBA. A třeba ILTMS je úžasná skladba, ale nepopová - ta by se mi hodila do muzikálu (ostatně Benny s Björnem říkali, že kdyby ji ABBA nenahrála, použili by ji v Chess). Naproti tomu Two For The Price Of One je podle mě typickej ABBA-popík a prakticky jediná optimistická skladba na The Visitors.

Re: nepopové songy Abby
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 15 December, 2008 23:39

Jéé ted jsem se díval na youtube na Two for the price of one a má to úplně stejnej začátek jako stará hitovka Last Christmas od George Michaela..tak už vím odkud to ten lišák George má grinning smiley

Re: nepopové songy Abby
Autor: voulezvous (IP zalogováno)
Datum: 27 December, 2008 09:17

Já osobně bych řekla,že hodně písniček je šmrncnutývh muzikálem. Zajímvý je to, že většina z nich v muzikálu MM není, třeba I Wonder.................

Re: nepopové songy Abby
Autor: Jirka83 (IP zalogováno)
Datum: 1 January, 2009 16:38

Abych přiznal barvu, mě osobně se líbí všechny písně od ABBy. Nejenom ty, označované za "main-streamové", ale i ty, jež pozornosti většiny unikají. Míra toho, jestli je poslouchám více nebo ne nerozhoduje o tom, jestli je mám rád více nebo méně, prostě některé písně se hodí jen pro určité situace. Byť se zde nedostane na všechny, a některé tu již byly zmíněny, dám sem ty, na něž si vzpomenu

I Wonder (Departure) - jak ve studiové nahrávce, tak ze "živého záznamu" :-)

The Piper - z této písně na mě dýchá doba středověku :-)

Like An Angel Passing Through My Room - zvláštní je, že této písni jsem přišel na chuť v poslední době

King Kong Song

Cassandra

Me, And Bobby and Bobby's Brother

Hole In Your Soul - píseň rockovějšího ražení:-)

I Am Marionette - nezapomenutelná (myslím, že její ztvárnění se vyskytuje na DVD ABBA in Concert - nejsem si zcela jistý)

Man In The Middle

a další, na něž si nyní nevzpomenu, ale které si proto rozhodně nezaslouží upadnout totálně v zapomnění :-)


Jirka N.

Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.