Odkazy a dokumenty : Diskusni forum o skupine ABBA
Najdete-li odkaz na zajímavé stránky s tétmatikou ABBAy nebo máte-li nějaké zajímavé dokumenty, přidejte je prosím do tohoto fóra)
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí123Následující
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Remixy a coververze
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 17 May, 2007 07:22

Hezkej klip, ale zajímalo by mně kde prosím Tě vzali Holanďani takový dobrý buchty ? Nejsou to nakonec nějaký Češky ?

Re: Remixy a coververze
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 17 May, 2007 22:51

Také jsem na to koukal, kde vzali šest takhle pěkných holek (a to ještě dnes, téměř po 30 letech, vypadají některé z nich stále velmi dobře). Podle jmen jsou to Holanďanky, těch Češek by tam v roce 1979 asi stejně moc nenašli (a později po revoluci už se zase nehrála taková hudba, dokonce je tento styl hudby dodnes často znevažován a fanoušci ABBy a obecně populární hudby 70. a 80. let zesměšňováni, mám s tím své zkušenosti). Zveřejnil jsem to tady, protože mě na této písni zaujala velmi pěkná melodie a holky to zpívaly s takovým nadšením, jako v té době Agnetha a Frida písně ABBy, ten refrén také zřejmě byl inspirován vlivem písně Danging Queen (alespoň ten nejvýraznější motiv celé písně). Zjistil jsem, že skupina Dolly Dots od letošního ledna v Holandsku opět vystupuje na koncertech (a to měli vlastně jenom několik hitů za období 1978–1988 známých hlavně v zemích Beneluxu a v Německu, z nichž podle mě nejvýraznější byla právě píseň Radio, která je jako jediná srovnatelná s tvorbou ABBy), tak mě (pokolikáté už!!!) napadlo, proč něco takového nemůže udělat ABBA, protože o případném obnovení ABBy by věděl doslova celý svět, ale tohle už od nich bohužel nemůžeme čekat.
Jinak v Holandsku bylo na přelomu 70. a 80. let těch skupin, které se viditelně inspirovaly ABBou, více, ale až na vzácné výjimky nebyly jejich písně zdaleka tak dobré, jako písně ABBy (Bennyho a Björna přece jenom neměli). Zřejmě to souvisí s tím, že právě v Holandsku měla ABBA obzvlášť dobré výsledky v hitparádách, tak i místní skupiny se snažily hrát podobnou hudbu jako ABBA.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Michal (18.05.2007 00:16)

Re: Remixy a coververze
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 18 May, 2007 08:11

Samozřejmě když má člověk chuť a hlavně čas, tak se na netu lecos najde a vyšťourá. Teď jsem třeba na stránkách www.Abbainter.net na které často nechodím, protože se tam, až tak moc neděje, najednou zjistil, že je tam ke zkouknutí dost televizních videí a interview. Něco z toho jsem opravdu viděl poprvé. Co se týká skupin, které nás oblažují muzikou 60 - 70 let, tak je k vidění hodně klipů na těch, mnou často odkazovaných, německých, satelitních TV. Např. 3sat, má často, bohužel až po půlnoci, pořad Disco, který je přeplněn takovou muzikou. Hned 22.5. má takový pořad, ve kterém bude i ABBA. Já to sice sleduji více po té konzumní stránce, neb nejsem tak hudebně zběhlý jak vidim ve vašich diskuzích se safou či lynn, ale každý tam může něco objevit. Němci této muzice přeci jen víc přejí. Jen mít ten čas.....

Re: Remixy a coververze
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 19 May, 2007 00:45

Dnes se na internetu toho dá vyšťourat docela dost, hlavně když člověk zná jména těch skupin (horší je, když hledám nějakou píseň z období někdy před 30 lety, kterou jsem kdysi dávno měl nahranou na kazetě, ale vůbec nevím, kdo to tehdy zpíval, některé písně z této doby jsem nenašel dodnes, hlavně od těch interpretů, kteří měli tehdy třeba jen jeden hit, to se pak hledá opravdu špatně).
Díky za ten odkaz na Abbainter.net, o těchto stránkách jsem nevěděl a z těch klipů jich nemám asi polovinu. Z televizních vystoupení ABBy jsem před několika lety postahoval asi 100 klipů, ale i tak nemám zdaleka všechny. Na pořad Disco jsem se jednou v noci díval (asi před 3-4 roky), když tam předtím byla ABBA - ZDF Kultnacht. No jo, v Německu bych na tom s ABBou a obecně hudbou z tohoto období byl určitě lépe, než u nás, ale co se dá dělat... U nás už raději před lidmi ani neříkám, co poslouchám, protože to za ty problémy nestojí. Jinak já také neznám všechny skupiny, které jsem před lety viděl v pořadu Disco, jenom některé z nich jsem poznal. Škoda, že to dávají tak pozdě v noci, určitě bych tam něco dobrého našel.

Re: Remixy a coververze
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 19 May, 2007 03:22

... mmno Radio ... lepsi ale porad to je takovy divne uplacany ... Benny by to slozil jinak ;-) . Ale mas pravdu, uz je to vic ABBA nez Boney M.

Re: Remixy a coververze
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 19 May, 2007 05:57

Mně se ta píseň Radio líbila, ale ABBA to samozřejmě není. Říkal jsem si, že každý tady už slyšel všechny písně ABBy minimálně stokrát, tak mě napadlo, že tady zveřejním i skupiny, které (podle mě) hrály hudbu, která byla na ABBu podobná, i když se nejedná o remix ani coververzi, jak zní název této diskuse. Myslel jsem si, že se to třeba bude někomu líbit. Jistě... Benny by to složil jinak, ale chtěl jsem tady zveřejnit skupiny, které to skládaly právě podle Bennyho (i když pochopitelně nikdy nemohly dosáhnout takové kvality), prostě kdyby Benny nesložil písně ABBy, tak by ty písně (nejen) holandských skupin nikdy nevznikly.
Raději už sem tedy žádné odkazy dávat nebudu, stejně žádné další nemám.

Re: Remixy a coververze
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 19 May, 2007 17:54

Michal cece to nebyla vytka ... s ABBA to souvisi, klidne to sem davej ! To bylo jen moje hodnoceni ty holandsky particky chlape ... nebud tak prchlivej ...

Re: Remixy a coververze
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 14 June, 2007 13:30

Waterloo v Estonštině...
Docela zajímavá předělávka, přijde mi taková živá... smiling smiley

[www.esctoday.com]

Re: Remixy a coververze
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 17 June, 2007 09:02

... hmmm nenasel jsem kde by se to dalo poslechnout ... porad kam kliknout ?

Re: Remixy a coververze
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 17 June, 2007 20:57

Tam je v textu odkaz here... ale není podtržený :-D

text: You can listen to the song here.

Jinak přímý odkaz je: [www.ollesummer.ee]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lynn (17.06.2007 20:58)

Jdi na stránku:  Předchozí123Následující
Aktuální stránka:2 z 3


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.