Odkazy a dokumenty : Diskusni forum o skupine ABBA
Najdete-li odkaz na zajímavé stránky s tétmatikou ABBAy nebo máte-li nějaké zajímavé dokumenty, přidejte je prosím do tohoto fóra)
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3
Remixy a coververze
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 1 January, 2006 02:33

Uz jsem na jinem foru psal, ze se mi docela libi jak je udelanej nasledujici remix:

[www.youtube.com]

Celkem musim smeknout k tomu jak citlive pristoupili A*teens k tanecnimu pojeti techto skladeb ... a druha vec, opet se ukazalo, ze tyhle skladby maji svoji silu i v jinem pojeti nez je to puvodni.

Dalsich nekolik (presneji 22cet) cover verzi ruznych interpretu se mi dostalo pod ruku dneska a to coby deska pojmenovana "ABBA Mania 2005". Mimochodem, je velmi zajimave nakolik posvem se s materialem ABBAy ruzni umelci vyporadali. Ale zpet k remixum. Musim rict, ze z teto desky musim uctit dalsi tanecni remix a sice praci Kate Hall. Dalsi cover co se mi libil je "Take a chance on me" zpracovana skupinou Erasure ... ale tu asi vsichni znate.

Nejvic me snad nadchlo zertovne zpracovani "Super Trouper", kteremu uplne odlisnou naladu nadchli panove z "Palast orchester":

[public.abbaworldrevival.com]

Re: Remixy a coververze
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 1 January, 2006 17:06

Covery od Erasure se mi taky líbí, ale nejradši mám pár metalových coververzí. Nedám dopustit např. na The Winner Takes It All v podání At Vance nebo na Waterloo od Nation. Kdo máte rádi vedle ABBY i tvrdší muziku, jednoznačně doporučuju...

Re: Remixy a coververze
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 1 January, 2006 21:09

... souhlas, metalove verze se v nasi kapele setkaly s velkym uspechem, stejne jako uzasna accapelovka "Dancing Queen" od The Wedding Band z desky "ABBA 1999-The 25th Anniversary Celebration".

Re: Remixy a coververze
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 4 May, 2006 23:27

Od zpěvačky Nuša Derenda jsem v roce 2001 zachytila na Eurovizi super song Energy (mp3)
Dneska jsem se koukla, co se událo nového a pro fanoušky ABBy může být potěšující, že na ABBu nezapoměla ve svém Eurovision mix (ram) (V druhé části zazní (hádejte :-D), je tam i má oblíbená Puppet on the string od Sandy Shaw :-))


Re: Remixy a coververze
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 9 May, 2006 21:12

Mě se docela dost líbala verze Neny Haagen (nevím, jestli je jméno zpěvačky správně napsáno) Like an angel....... Bohužel ji již nemohu najít.

PEtr

Re: Remixy a coververze
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 13 May, 2007 02:01

Včera jsem našel CD holandské skupiny Champagne, která v 70. letech (hlavně 1976-1977) napodobovala ABBu takovým způsobem, že hned v první písni je přímo použitá část písně Danging Queen a velký vliv ABBy je slyšet i z několika dalších (u nás asi nejznámější píseň Valentino, protože ji česky nazpívala Věra Špinarová).
U nás CD asi nevyšlo, ale je celé ke stažení na této adrese:
[rapidshare.com]

Líbí se mi hlavně tři písně, které jsou na ABBu nejvíce podobné (právě tyto tři byly v letech 1976-1977 úspěšné v hitparádách), ovlivnění ABBou je poznat i u dalších, ale ty už jsou slabší.

Re: Remixy a coververze
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 13 May, 2007 11:45

Dik za odkaz, dam vedet az to poslechnu

Re: Remixy a coververze
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 13 May, 2007 20:51

Mmno zajimavy ... ale do ABBAy tomu chybi rada veci - sikovnejsi zpevacky, Bennyho napady a aranzma, Gunnarson ... a hodne taky Michael Tretow . Ale mas pravdu ze je to prinejmensim stejny hudebni smer ... dost mi to taky pripomina BoneyM.

Kazdopadne dik za odkaz ...

PS: Nejvic se mi libi "Sjooh sjooh sugar", "That's life", "Rollerball", "Music is my living", "Rock n roll star", "Light up my eyes", "Annabella", "Ain't no fun to me" ... zhruba v tomhle poradi.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil safa (13.05.2007 21:22)

Re: Remixy a coververze
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 14 May, 2007 08:02

Dobře se mi to poslouchá... nemám potřebu přeskakovat na další skladby... jako hudební pozadí to je super!

Re: Remixy a coververze
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 17 May, 2007 06:26

Tak jsem včera našel další holandskou skupinu, která v jedné písni velmi dobře napodobila ABBu, hlavně výrazný refrén vypadá skoro jak od ABBy, zbytek trochu připomíná Boney M. Nechtěl jsem s tím tady otravovat, ale tohle se mi opravdu líbilo, tak to sem dávám. Je to skupina Dolly Dots, píseň se jmenuje Radio a je to z roku 1979.
Video z roku 1979 je na této adrese (videoklip ale není celý):
[www.youtube.com]
Verze z ledna 2007 (comeback skupiny) je na této adrese (celá píseň):
[www.youtube.com]

Výběr hitů i s písní Radio u nás vyšel na této adrese:
[www.i-legalne.cz]

Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.