Odkazy a dokumenty : Diskusni forum o skupine ABBA
Najdete-li odkaz na zajímavé stránky s tétmatikou ABBAy nebo máte-li nějaké zajímavé dokumenty, přidejte je prosím do tohoto fóra)
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2
Hlasování o nejhorší album
Autor: ivana (IP zalogováno)
Datum: 14 March, 2008 16:46

...už jste to určitě našli, domovská stránka Seznam.cz-tak prej Visitors...Ať jdou do háje, proč se tady vůbec rozčiluju. [www.seznam.cz]

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 14 March, 2008 20:28

Bohužel nenašli. Na seznam nechodím.
Je možný přímý odkaz? Vyhledávání dává akorát výsledek Boba Dylana, článek z loňska.

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: ivana (IP zalogováno)
Datum: 14 March, 2008 20:53


Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 14 March, 2008 22:25

Visitors je prostě hodně jiný, neznalci to moc neocení. Překvapuje mě výsledek Robbieho...

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 15 March, 2008 01:45

Ta anketa je podle mého názoru naprosto špatně navržená. Lze hlasovat jen pro jednu desku, ale počítají se všechny skupiny dohromady, zdaleka to není jen o ABBě. Schválně kdo z Vás všechny uvedené desky slyšel? Samozřejmě nikdo. Pak hlasujte, co je z toho nejhorší. Prostě vyberete skupinu, kterou nemáte rádi. Sám jsem ani nehlasoval.
Pokud by šlo jen o ABBu, potom bych jako nejhorší album také dal The Visitors. Je mi jedno, jestli mě nazvete neznalcem, znám všechny písně ABBy, ale album The Visitors mě už při prvním poslechu v roce 1982 doslova vyděsilo. Čekal jsem logicky něco jako předtím Super Trouper a začala hrát ta první depresivní píseň. Ty další už mi náladu příliš nespravily, i když tvrzení, že album je ztělesněná deprese, není příliš pravdivé, hodně depresivní je první píseň, ostatní jsou celkem v pohodě, ale celkem tři písně mi přijdou na ABBu dost slabé, přitom z předcházejících čtyř alb bych nevybral ani jednu slabou píseň. Od ABBy se samozřejmě čekalo, že album bude opět hit za hitem, a skutečné hity tam podle mě byly asi tři, dobré byly ještě další tři písně, ještě jedna celkem dobrá píseň tehdy vyšla jen jako B-strana singlu One Of Us, album mělo jen 9 písní. Že jsou na albu lepší texty, to u populární hudby nic moc neznamená, to je dobré leda pro kritiky.

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 15 March, 2008 08:33

Osobně teda za nejhorší album Abby považuju Ring Ring, The Visitors bych v osobním žebříčku umístil asi jako druhé nejlepší... ale jak už říkal Michal, ta anketa je docela zvláštní - mimo to, nominace mohl dělat kdokoliv, takže bych z toho nedělal nějaký zvláštní závěry smiling smiley

Mimochodem, Michale... které tři písně z The Visitors Ti přijdou jako "dost slabé"?

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 17 March, 2008 00:58

S tím "dost slabé" jsem se možná nevyjádřil úplně přesně, ale jsou to písně, které mi tam vnitřně nesedí, protože to nevypadá jako ABBA.
Jedná se o tyto písně:
- The Visitors - na ABBu příliš depresivní, na tuto píseň jsem si nikdy pořádně nezvykl
- Two For The Price Of One - slabá, nevýrazná, člověk pořád čeká, že se to konečně nějak rozjede, ale nic zajímavého nepřijde
- Like An Angel Passing Through My Room - není úplně špatná, ale hodila by se spíše do muzikálu, s popovými hity od ABBy tato píseň nemá nic společného

Zbývajících šest písní už je v pořádku. Albu The Visitors ale podle mého názoru chybí alespoň jeden opravdu velký hit, což předcházející desky vždycky měly, spíše měly ty velké hity tak dva nebo více. Oficiálně byla hitem jen píseň One Of Us, která je pěkná, ale na předcházejícím albu Super Trouper byly podle mě písně podstatně lepší.

Album Ring Ring bych sám označil za druhé nejhorší. Přece jen mi celkově zní mnohem příjemněji, písně jako People Need Love a Ring Ring, ale i některé další, byly jedny z prvních, kvůli kterým jsem si ABBu oblíbil už v dětském věku. Samozřejmě, ve srovnání s pozdější tvorbou ABBy jsou jednodušší, ale těžko mohu toto oblíbené první album označit za nepovedené, nebo nejhorší. Za obecně nejlepší období ABBy považuji roky 1975–1980, především alba Arrival a Super Trouper. Právě písně z tohoto období jim přinesly největší popularitu a osobně považuji za nešťastné, že pak začali dělat něco jiného, ale o tom už jsem tady psal.

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 17 March, 2008 20:11

Ano, psal a nikdy se na tom neshodnem smiling smiley Osobně nepovažuju za nešťastné, že začali dělat něco jiného, ale to, že se zalekli relativního neúspěchu a nepokračovali v tom. Björn jednou prohlásil, že možná museli skončit proto, že přestávali být komerční. Já si myslím, že mohli klidně pokračovat ve volnějším tempu, točit album přesně podle svých představ jednou za tři, čtyři roky a nelámat si hlavu s tím, jestli singly budou na vrcholech hitparád nebo ne... Ale na to se asi po šesti letech v Top 5 těžko zvyká smiling smiley

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: Lele (IP zalogováno)
Datum: 21 March, 2008 23:27

Vážení fandové, již delší dobu mám Vaše stránky v oblíbených a pročítám si Vaše diskuze. Měl jsem již párkrát chuť se zaregistrovat a taky přispět, avšak tak činím až dnes. S hudbou ABBA-y jsem již plných 34let a vůbec mně neomrzela. Nechci nikomu zde nic vyčítat, ale jen chci k tématu vyjádřit svůj názor. Pro mně neexistuje nejhorší ani nejlepší album ABBA-y, protože všechny mají něco v sobě co se na dalších neopakuje, a nemůžu srovnávat to co srovnat nedokážu. A k The Visitors jen tolik, že pro mně obsahuje jednu z nejhezčích a nejoblíbenějších písní ABBA-y vůbec a to "Head Over Heels", která byla i ve své době velkým hitem vedle "One Of Us" a "When All Is Said And Done". A snad vzhledem k tomu že anglicky neumím celé album na mně vůbec nepůsobí depresívně, ba naopak má na mně velmi uklidňující a relaxační účinek. Takže toliko pro dnešek a doufám, že se budu v diskuzích objevovat i častěji. ABBA FOREVER! Lele

Re: Hlasování o nejhorší album
Autor: ivana (IP zalogováno)
Datum: 22 March, 2008 09:56

Což takhle skloňovat Abbu co nejjednodušeji? Není na tom nic divného. Jinak vítej, Lele, vždycky mě potěší, když se tu objeví nějaký ten pamětník´:-D
Našla jsem tu anketu náhodou, a hned jsem se rozhořčeně obrátila sem, k mým zasvěceným, které vlastně vůbec osobně neznám, ale jsem fakt moc ráda, že tu jsou...Takže když vypukne diskuse na určité téma, je to fajn...

Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.