Současné dění kolem ABBAy a jejích fanoušků : Diskusni forum o skupine ABBA
Tématické filmy, dokumenty, fanouškovské srazy a podobně
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí1234Následující
Aktuální stránka:3 z 4
Re: 2017
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 22 September, 2017 16:50

Vystupují jen ve vzpomínkových pořadech, ale zásadně ne společně. Bylo by hezký, kdyby pro jednou nešlo o předtočený rozhovory, ale kdyby všichni čtyři spolu seděli někde ve studiu a zavzpomínali dohromady... byla by to taková pěkná tečka za jejich kariérou.

Re: 2017
Autor: René (IP zalogováno)
Datum: 2 December, 2017 16:01

To je fakt,alespoň společný pořad,když ne koncert.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil René (02.12.2017 16:22)

Re: 2017
Autor: René (IP zalogováno)
Datum: 2 December, 2017 16:20

Při poslechu téhle skupiny,nemůžu zapomenout na velkou legendu z Formule 1
Ronnieho Petersona :-) Přeju všem hezké Vánoce a Nový rok.

Re: 2017
Autor: ivana (IP zalogováno)
Datum: 31 December, 2017 23:09

Do roku 2018 všem, pro které ABBA znamená to, co ostatním nejde vysvětlit, hodně zdraví, lásky a skvělé hudby...a hurá na Mamma Mia II. :-D

Re: 2017
Autor: René (IP zalogováno)
Datum: 28 April, 2018 17:39

Ahojte,ABBA prý chystá nějaké virtuální turné,jak to bude přesně vypadat nevíte?

Re: 2017
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 28 April, 2018 18:59

Pokud jsem pochopil správně, tak místo nich tam budou digitálně vytvořené postavy, které údajně nepůjdou rozeznat od originálu. Měli by vypadat jako v roce 1979. To digitální turné plánovali už od loňska (s písněmi ABBY), ale letos se jim nějakým způsobem podařilo nahrát dvě nové písně. Asi bych měl být štěstím bez sebe, ale teď vlastně nevím, co si o tom myslet. Podle mě by nové písně měly smysl jenom tehdy, když by byly složené téměř stejně geniálně jako v nejlepším období ABBY, a o tom právě docela pochybuji. V 72 letech už takovou melodii nesloží prakticky nikdo.

Re: 2017
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 29 April, 2018 15:37

Já jsem z toho měl taky trochu smíšené pocity - první dojem absolutní šok (v dobrém slova smyslu), pak pochyby. Ale když jsem o tom od včerejška přemýšlel, došel jsem k závěru, že

1) ty písně určitě nebudou špatné, protože Benny s Björnem mají na sebe odjakživa strašně vysoké nároky a nevydali by nic, o čem by jen trochu pochybovali - rozhodně by neriskovali poškození pověsti skupiny

a 2) i když budou jiné, je to jedno... tohle je ABBA 2018 a může být jiná (resp. asi musí), než ABBA ze 70. let. Buďme vděční, že se rozhodli něco udělat. Je to obrovská událost (včera jsem četl komentáře některých novinářů, že je to větší než mírová dohoda v Koreji). Těším se na ni už jen proto, že uslyším opět Agnethu a Fridu společně - v to jsem už skoro ani nedoufal a upřímně je mi úplně jedno, co spolu budou zpívat, i kdyby to byla švédská lidovka!

A co se týče toho digitálního turné... jestli se jim podaří vytvořit kopie původních koncertů Abby ze 70. let, budu zcela spokojen smiling smiley

Re: 2017
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 29 April, 2018 16:55

Tak jsem se díval na YouTube, jak vypadají digitální koncerty a vůbec to není stejné jak originál, je to udělané ve stylu současných 3D animací a každý na první pohled vidí, že to není živý koncert. Celé je to generované počítačem a zpěv je takový zdigitalizovaný. Pak se ovšem nabízí otázka, pro jakou cílovou skupinu to vlastně dělají? Řadu starých fanoušků tím nejspíš zklamou, protože ti budou převážně očekávat taky původní ABBU, která se jim ale nedostane. Pokud je to záměrně vytvořené pro dnešní mladou generaci, staří fanoušci budou také zklamaní, protože budou mít oprávněný dojem, že ABBA si starých fanoušků neváží nebo na ně přímo kašle (jako celou dobu po roce 1982), ale to je asi problém většiny skupin, že jsou zahledění do sebe a o fanoušky mají zájem jenom tehdy, když od nich potřebují peníze. Je docela pravděpodobné, že "ABBA 2018" už nebude znít ani přibližně jako ABBA, a to by byla dost velká chyba. Když si vezmu všechny projekty Bennyho a Björna po roce 1982, tak něco málo ještě připomínalo ABBU v muzikálu Chess (1984), což se také projevilo v hitparádách (dvě první místa v britské hitparádě a taky historicky poslední velký světový úspěch). Pak přišli Gemini, tam není z ABBY téměř nic kromě písně Just Like That (což je předělaná ABBA 1982). Následovalo album pro Josefin Nilsson (1993), které ABBU připomínalo poměrně málo (bez světového úspěchu). Muzikál Kristina fran Duvemala je sice celkem pěkně složený, ale z ABBY to nemá vůbec nic, mimo Švédsko se bohužel neprosadil. Jediná píseň po roce 2000, která se místy celkem blíží původní ABBĚ, je Story Of A Heart z roku 2009 vydaná pod názvem Benny Andersson Band (bez hitparádového úspěchu). Je ale možné, že kdyby to tehdy nahráli jako ABBA, šance na úspěch tam byla (navíc to bylo hned po filmu Mamma Mia, na který tím mohli tak trochu navázat). Takže asi není moc pravděpodobné, že by tímto navázali na původní ABBU. Leda že by měli něco složené ještě z dob ABBY a nevydané třeba kvůli podobnosti s nějakou známou písní (např. něco jako bylo Dream World v roce 1994).

Re: 2017
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 29 April, 2018 19:32

Tohle by mělo být jiné. Jde o nějakou průlomovou technologii, něco, co tu ještě nebylo. ABBA bude první, kdo ji tímto způsobem použije a mluví se o tom, že pokud se to podaří, je pravděpodobné, že stejným způsobem "vyjedou na turné" např. Beatles nebo Queen. Hudba by měla být živá, pouze vokály budou ze záznamu a chtějí použít mimo jiné nahrávky z původních koncertů. Takže nejde soudit podle YouTube, jak to bude vypadat. Musíme se nechat překvapit. Osobně jsem hodně zvědav, kolik budou stát vstupenky...

Co se týče těch nových nahrávek - je důležité, jestli to bude úspěch? Pro mě ne. Už se sice spekuluje, že pokud by to byl úspěch, možná by se A+B+B+A rozhoupali k natočení celé nové desky, kterou by pak mohli propagovat výše zmínění Avataři, ale tomu moc nevěřím. Ovšem nevěřil jsem ani tomu (a oni sami zřejmě taky ne), že budou někdy nějaké nové nahrávky vůbec. Neúspěch projektů B&B po Abbě má podle mě hodně co dělat i s tím, že v té době byl zájem o Abbu na absolutním dně a cokoliv, co by se s ní dalo spojovat, se automaticky zavrhovalo. V britské televizi prý dokonce svého času píseň I Know Him So Well uvedli jako skladbu Tima Rice (!)

A jinak nemám pocit, že ABBA na fanoušky od roku 1982 jenom kašle... Co bys čekal od neexistující skupiny? smiling smiley

Re: 2017
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 29 April, 2018 19:44

Ještě přidávám googlem přeložený rozhovor s Björnem ze švédštiny pro deník Aftonbladet zveřejněný dnes (29.4.2018):

Björn Ulvaeus o návratu Abby: "Mysleli jsme, že nás zapomeneme"
Po 35 letech čekání skončilo.

Abba vydává nový materiál.

V rozhovoru s CNN Björn Ulvaeus vypráví o dlouho očekávaném návratu.

"Mysleli jsme si, že budeme zapomenout, ale nestalo se to," říká.

Fanoušek čeká 35 let. A tak se nikde v pátek neobjevila zpráva. Abba nahrál dvě nové skladby. Nápad se zrodil, když skupina, která se skládá z Anni-Frid Lyngstad, Agnetha Fältskog Bjorn Ulvaeus a Benny Andersson dohodli, aby se výkon hologram.

- Po přestávce se nápad probudil. Nemůžeme mít jen staré písně, ale také pár nových, "říká Björn Ulvaeus v rozhovoru s CNN.

- Benny a já jsme se inspirovali a napsali dvě nové písně. Dívky vstoupily do studia a nahráli jsme je.

Skladby byly nahrány v létě, ale nebudou vydány až do prosince tohoto roku.

Podle Björn Ulvaeuse to bylo jako doba, kdy stál stát, když vstoupili do studia.

- Jen jsme se na sebe podívali. Bylo to jako kdyby žádný čas vůbec neprošel. Bylo to úžasné. Myslím, že je to proto, že jsme tak dobří přátelé a také proto, že mezi námi jsou vazby tak silné, protože zkušenosti, které jsme prožili společně. Pak mám na mysli nejen deset let, po kterých jsme byli aktivní, ale i roky po nich. Myslíme si, že budeme zapomenout, ale nestalo se to, říká.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Michal (29.04.2018 19:55)

Jdi na stránku:  Předchozí1234Následující
Aktuální stránka:3 z 4


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.