Současné dění kolem ABBAy a jejích fanoušků : Diskusni forum o skupine ABBA
Tématické filmy, dokumenty, fanouškovské srazy a podobně
novinky skupiny ABBA World Revival
Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 12 January, 2009 19:09

Zaujímavé - aj keď nie prekvapujúce čítanie:

Najžiadanejším návratom je comeback ABBA11. januára 2009 08:00
Spomedzi neaktívnych hudobných skupín si fanúšikovia najviac želajú comeback švédskej popovej formácie ABBA. Vyplynulo to z prieskumu spoločnosti Viagogo, ktorá predáva lístky na kultúrne a športové podujatia.
Návrat legendárnej štvorice zo Škandinávie, ktorá sa rozpadla v roku 1982, je ale mimoriadne nepravdepodobný a je len snom mnohých jej fanúšikov. Jej popularita však ani po mnohých rokoch neklesá, čo dokazuje aj úspech filmu Mamma Mia! s Piercom Brosnanom a Meryl Streep v hlavných úlohách.

Na druhom mieste skončila v prieskume anglická rocková formácia The Smiths, ktorá v decembri vyvrátila špekulácie, že pripravuje reunion. Na tretie miesto zaradili respondenti popovú skupinu Take That v zostave s Robbiem Williamsom. Opýtaní si tiež želajú návrat gitaristu Slasha do Guns N' Roses či obnovenie anglického dua Wham!.

Rebríček najželanejších hudobných návratov:
1. ABBA
2. The Smiths
3. Take That s Robbiem Williamsom
4. Stone Roses
5. Guns N' Roses so Slashom
6. Pink Floyd
7. Talking Heads
8. The Faces
9. Wham!
10. Jackson Five

Zdroj: Webnoviny.sk

[dnes.atlas.sk]



Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 12 January, 2009 19:12

A čo vy? :-)

Priali by ste si,aby ABBA ešte niekedy spolu vystúpila? Zaujímali by ma vaše postoje...

Za seba sa priznám, že som nad tým rozmýšľal, ale nedopracoval som sa k jednoznačnej odpovedi... Takže vlastne neviem. ABBA je legenda...:-)

Slavo

Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 12 January, 2009 21:19

Pěkné, ale chtěl bych se vyjádřit i k tomu samotnému průzkumu. Je totiž vidět, že byl proveden ve Velké Británii (podle těch ostatních skupin, které by jinde tak obrovský úspěch v současnosti už asi neměly), v Evropě by výsledky určitě vypadaly jinak, i když by ABBA zřejmě také vyhrála, naopak v Americe by si na ABBU málokdo vzpomněl a zůstala by daleko za prvními deseti.

Co se týká toho vystoupení ABBY, docela bych si to přál, i když před deseti lety bych si to přál mnohem víc než dnes. Jak je vidět na úspěchu filmu Mamma Mia, mělo by podobný úspěch i vystoupení ABBY, ale členové skupiny o to už dávno nestojí.

Spíše než živé vystoupení bych si asi přál, aby nahráli některé písně z let 1982–1984, které ještě vypadaly jako ABBA, např. I Know Him So Well (z muzikálu Chess), Every Good Man (z důvodu špatné kvality nahrávky z roku 1983), One Night In Bangkok (tam by ale museli vymyslet něco místo těch mluvených částí), Just Like That (nikdy celá oficiálně nevyšla), ale hudbu k těm písním by neměli předělávat do jiného provedení nebo stylu. Samozřejmě je to jen takové moje tajné přání, protože vím, že nic z toho nikdy nenahrají a nikdo je k tomu nepřemluví, ale byl bych rád, kdyby tyto písně někdy nahráli jako ABBA.

Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: voulezvous (IP zalogováno)
Datum: 14 January, 2009 07:01

Asi by to nebylo dobře, kouzlo by bylo pryč, já osobně mám nejradši vizáž ABBY 1975-77, jak začaly holky s trvalýma a nebo úplně nakrátko se mi moc nelíbí. I když, pamatuju si když jsem prvně viděla Dick Cavett meets ABBA bylo to něco úžasného, dneska už preferuju ABBU s rovnýma vlasama, šťastnou, všiml jste si někdo jak byli samé úsměvy a pak najednou jen vážné tváře(no, já být s manželem 24 hodin, 7 dní v týdnu a to několik let za sebou tak by mě humor přešel taky a vrátil by se snad až by mě propustili z výkonu trestu). Kdysi zářili štěstím, mládím, milovali se. Já na místě Agnethy a Fridy už bych s pánama nechtěla taky nic mít společného,natož s jejich novými manželkami. Taky bych spíš brala aby ABBA provětrala archivy než znovu vystupovat. Taková Austrálie........... at mi nikdo neříká ,že nemaj natočený všechny koncerty, připravovali film, musej mít toho hafo!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestli to někdo zničil, vraždila bych

Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 20 January, 2009 10:55

Asi bych to taky nechtěl. Nejkrásnější jsou pohádky z mládí, ve kterých jak píše Jana, září lidé usměvy a štěstím. Myslím, že současným vystoupením by si jen ublížili a podle mně to dobře vědí. Oni, producenti, či vydavatelství raději tajnůstkářsky vypustí do étéru jako už několikrát, zase nějakou návnadu, se kterou nás budou nějakou dobu pěkně šponovat, aby zvýšili zájem a pak něco malého povolí. Domnívám se, že s ABBOU ještě nejsme na konci cesty, a že se zase nějaké eso v rukávě ještě objeví. Třeba to z Austrálie...

Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 21 January, 2009 18:47

voulezvous: podle toho co jsem cetl v bookletu ABBA The Movie tak jim vetsinu materialu z prvniho koncertu znicil dest ktery tam jak znamo tehdy radil a ktery natekl skoro do vsech kanystru s filmem..a vsechny koncerty urcite natoceny nemaji, pry aby nezavazeli s kamerami, tak za jeden koncert natocili maximalne 3 pisnicky..a to jsou ve filmu jeste nektery songy slozeny ze 2 nebo vice show...

Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: voulezvous (IP zalogováno)
Datum: 22 January, 2009 10:17

Taky jsem to četla, ale to tvrdí vždycky a potom vytáhnou eso z rukávu a my" money" z peněženek. Jen se modlím, aby to ještě stihli vytahat za mého života. A navíc, pořád je na co se těšit............ dneska jsem v trafice viděla speciál o High school musical a zavzpomínala jsem ,jak jsem tohle o ABBĚ toužila kdysi mít. Za mých mladých let se občas objevil malý článek s černobílopu fotkou a nazdar. No nemaj se ti dnešní fanoušci čehokoliv jako v ráji?????????????????

Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 22 January, 2009 12:25

thunder.bird - to, co jsi říkal, se týká filmového materiálu. Audio záznamy byly natáčený všude a minimálně koncert z Perthu nahráli celej. Jde jen o to, kde ty záznamy jsou a v jakým stavu. Takže čistě teoreticky možnost vydání australskýho koncertu na CD tady je... pokud pomineme fakt, že o to Björn s Bennym nestojí.

Re: Najžiadanejším návratom je comeback ABBA
Autor: thunder.bird (IP zalogováno)
Datum: 22 January, 2009 17:33

Isil: jo to je mozny, myslel jsem filmovej zaznam...



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.