Současné dění kolem ABBAy a jejích fanoušků : Diskusni forum o skupine ABBA
Tématické filmy, dokumenty, fanouškovské srazy a podobně
novinky skupiny ABBA World Revival
koncert 12.2.2009
Autor: jaky (IP zalogováno)
Datum: 8 January, 2009 12:01

Ahoj Abbaci :-)
mam takovou asi hloupou otazku:
jak je to s koncertem "ABBY" pristi mesic? na plakatech pisou originalni slozeni Abby...oni spolu zase hrajou nebo to je nejakej podvod?
Mam jejich pisnicky moc rada,ale nejsem zadnej Abbodbornik takze me to trosku mate......nerada bych davala litr za koncert napodobenin :-)
diky za odpoved :-)
Jaky

Re: koncert 12.2.2009
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 8 January, 2009 16:21

[www.abbaworldrevival.com]


Original ABBA band = doprovodná kapela; hrají tam lidi, kteří hrávali s Abbou.
Tisku za jeden z nejlepších revivalů klidně dej! :-)

Re: koncert 12.2.2009
Autor: jaky (IP zalogováno)
Datum: 9 January, 2009 12:34

dik :-)

Re: koncert 12.2.2009
Autor: Bery (IP zalogováno)
Datum: 28 January, 2009 18:38

Tak za prvé, děkuji za odkaz tady na fóru, jinak bych tenhle koncert asi provšihnul. Za sebe musím říci, že po shlédnutí všech promovideí apod. jsem docela zvědav, jak to bude vypadat naživo. Jediné co jsem nikde nenašel, je program nebo seznam písní, které během vystoupení zazní. Na oficiálních stránkách jsem si ho nikde nevšimnul. Každopádně se určitě po koncertu podělím o své dojmy.

__________________________________________________________________________________________________
Live "Eagle" forever... smiling smiley

Re: koncert 12.2.2009
Autor: Václav (IP zalogováno)
Datum: 20 February, 2009 12:51

Kdo jste byli na koncertu Abba revival v Praze nebo Ostravě, prosím, napiště, jaké jste měli z koncertu dojmy a jak vystoupení hodnotíte. I když jsem chtěl jít, nevyšlo to, tak alespoň zprostředkovaně nám absentérům přibližte Vaše zážitky. Na youtube jsou nějaké videa a podle nich to vypadá na skvělou atmosféru. Dík.

Re: koncert 12.2.2009
Autor: Bery (IP zalogováno)
Datum: 20 February, 2009 17:55

Tak pokusím se dát "do placu" svůj subjektivní dojem. Celkově hodnotím koncert jako povedený. Neměl jsem žádné přehnané nároky, ale zároveň jsem byl zvědav, jak to celé zvládnout v porovnání s "živákem" svého vzoru. Z tohoto pohledu jsem neodcházel zklamaný. Vše bylo umocněno tím, že jsem sehnal lístky už jen na vrchní patro, takže to co se odehrávalo na pódiu jsem vnímal spíš jako celek než jednotlivé detaily. Dále se to pokusím uvést v bodech, tak prosím o shovívavost smiling smiley .
Co se týče kostýmů tak absolutně za jedna. Vypadalo to takto, jako skutečná ABBA. Aranžmá písní s filharmoniky v zádech bylo zajímavé, ale u některých písní otevřeně přiznávám, že jsem zvyklý asi na "oposlouchanou" klasickou verzi, takže někde mně to prostě nesedělo. Ale celkově jejich hra na živém koncertu byla určitě přínosem. Navíc jsem musím ocenit, že filharmonici tam rozhodně mimo své party jen tak neseděli, ale prováděli se svými nástroji leckdy velmi zajímavá žonglérská kouzla smiling smiley .

Když vezmu "playlist" tak v něm pozitivně hodnotím klasiku - S.O.S, Chiquitita (perfektní úvod s proudem světla pouze na "Agnethu"), Fernando. Hodně jsem se těšil na moji oblíbenou Knowing Me, Knowing You, ale ta byla na můj vkus trochu "přervaná" kytarovým sólem Janneho Schaffera, který zrovna s touto písní vstoupil na scénu (to je ovšem zase jen můj dojem. Na provedení KMKN jsem fakt háklivý smiling smiley ). "Why did it have to be me" bylo zase naproti tomu téměř jako originál - perfektní, včetně klobouku u "Fridy". Dále rozhodně nezklamalo "Voulez-Vous" s typickými modro-bílými kostými z turné 1979. Pro mě osobně bylo dále hodně zajímavé provedení "Gimme! Gimme! Gimme!" se sóly jednotlivých hudebníků doprovodné kapely. Vrcholem koncertu pak byla zřejmě "The Winner takes it all" trochu nezvykle zpívaná "Fridou"(byť koncert jako takový byl v závěru gradován "Dancing Queen"). Nápodobně si v opačném gardu střihli pánové už předtím "Suzy-hang-around". Taky zajímavé slyšet naživo.

Co se týče hudebníků ABBY, tak v Praze vystoupili Ulf Andersson hrající na saxofon a již zmiňovaný kytarista Janne Schaffer. Musím řici, že oběma to stále hraje par excellance. Já byl nejprve trochu zklamaný, že v "Eagle" neuvidím naživo hrát Lasse Wellandera jeho sólo, ale náhrada to byla dost adekvátní. Byť to sólo samozřejmě bylo zahrané trochu jinak než známe originál. K výběru písní už jen jednu poznámku. Je škoda, že si do programu nevybrali "Summer night city" s pomalým začátkem. To je další moje oblíbená a v atmosféře, která na koncertu byla, by vyzněla určitě velice dobře.

Takže tolik snad z mojí strany k "ABBA The Show." Jedním slovem, až přijedou příště jdu opět (ale na místo blíž k pódiu smiling smiley ). Budu jen rád, když se se svým hodnocením koncertu přidají i další, abych si svůj dojem mohl také zkonfrontovat.




__________________________________________________________________________________________________
Live "Eagle" forever... smiling smiley

Re: koncert 12.2.2009
Autor: Václav (IP zalogováno)
Datum: 21 September, 2009 15:27

Dovoluji si oznámit, že 27.1. 2010 je v Plzni opět Abba show. I když je to až v lednu, lístky jsou nebo spíš byly už jen "pod střechu". Je to až s podivem, jaký je o koncert zájem. Zaváhal jsem pár dní po zveřejnění v předprodejích a už jsem sehnal jen tyhle lístky do podkroví.
Václav



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.