Současné dění kolem ABBAy a jejích fanoušků : Diskusni forum o skupine ABBA
Tématické filmy, dokumenty, fanouškovské srazy a podobně
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3
ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 21 January, 2006 04:11

Co rikate na tohle (Slavo, Isile a ostatni) ?

(http://abbafc.abbaworldrevival.com/)

[abbafc.abbaworldrevival.com]

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 21 January, 2006 22:21

Pokud se vam ten web libi a myslite si, ze by byl nadale zivotaschopny dejte vedet (zatim jsem instalaci a rekonfiguraci a grafikou stravil jen cca dva dny, ale bude treba dodelat dalsi grafiku - ikonky k prislusnejm tematum a rubrikam atd.).

Potreboval bych tady od vas nejakej brainstorming na tema "JAKY RUBRIKY ZAVEST"



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil safa (21.01.2006 22:22)

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 21 January, 2006 22:54

zajimavy to je, jen mi prijde "zmatene" mit v kazde sekci webu jine graficke tema. forum je do fialova, tamto kriklave modre, mozna zjemnit ty barvy nebo vymyslet kompatibilni barvy tak, aby bylo poznat: "jooo, jsem na webu AWR"

zivotaschopnost: ANO :-)

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 22 January, 2006 00:12

... mmno to mas sice pravdu, ale v dobe kdy vzniklo toto forum jsem nemel o podobnych vecech ani tuseni. Prozatim mi jde o zivotaschopnost teto stranky coby ABBA FC webu (resp. elektronicke nahrady za puvodni casopis), pokud se to ukaze jako zivotaschopne, lide budou mit vuli prispivat a diskutovat v tomto foru coby foru fanklubu, pak myslim, ze neni problem doladit forum do modra (ostatne co tobe budu vypravet o CSS ;-) ).



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil safa (22.01.2006 00:13)

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 23 January, 2006 11:17

Ahoj - zdravim po vikende!
To su mi novinky - ako vidim, niekto tu zapracoval na strankach! :-)
Safa - mne sa to paci. Ak to pojde dalej tymto smerom, tak mas moju podporu. Budem vsak nekompromisnym kritikom - moze byt? :-) Takze - aj ked nieco skritizujem, neber to prosim prilis osobne - bude to z mojej strany v zaujme veci. :-)
1. V nazve webu - The ABBA Wonder - nebolo by mozne pouzil originalne logo ABBA so zrkadlovym "B"? Ja viem - je to chranena znamka - ale aj tak. Slo by to? Bolo by to technicky mozne? Pacilo by sa mi to viac...

2. Priklanal by som sa k podtitulu "e-časopis českého a slovenského fanclubu skupiny ABBA". Povodny fanklub bol sice zalozeny este za cias fungovania federacie, napriek tomu by som jeho posobnost nezuzoval iba na cesku republiku. Zijeme v casoch prudkeho zjednocovania europy, preto povazujem oznacenie "cesky fanklub" za trocha uzkoprsy... A to sa nechcem nikoho dotknut a ani sa necitim dotknuty ja (a nie som ani jesitny :-)) - ale zdalo by sa mi to velkorysejsie. Hudba nepozna hranice - nie? :-)

3. Rubriky. Tak nad tymi este porozmyslam - chce to viac casu. Ak by sme sa mali inspirovat povodnym casopisom, tak momentalne si spominam na rubriky typu "Co sa pisalo..." - nieco ako prehlad domacej i zahranicnej (preklady) tlace; dalej rubrika "Novinky CD" - prehlady o vydavanych kompliacnych tituloch a raritnych nahravkach, o ktorych sme v nasich koncinach casto nemali ani tusenie; zaujimavosti z historie - napriklad mozno mnoho "novych a mladych" fanusikov nevie o tom, ze v case vydania LP THE VISITORS v Ceskoslovensku (1981) mal byt cely vylisovany naklad tejto platne (vydal Supraphon) zosrotovany a stiahnuty z predaja - kvoli tomu, ze ABBA vystupila na podporu polskej Solidarity (nieco ako Charta ´68). Niekto "s mozgom" vsak rozhodol o tom, ze by to bolo prilis neekonomicke a stratove, tak bolo povolene album predavat "pod pultom". :-) A podobnych "pikosiek" by sa naslo iste viac.

4. Zaujimave mozu byt aj povodne komentare k LP platniam, ktore vychadzali v OPUS-e (pacil sa mi komentar Fera Horu k LP platni ABBA).

Nad ostatnymi vecami este pouvazujem a dam vediet. Zatial sa mi to celkom paci - len tak dalej! :-) Ahoj - Slavo.

P.S. Safa - tie naskenovane casopisy ABBA The Wonder ti poslem - ale este som nemal cas sa k tomu dostat. Ale urcite dojde aj na to! Len este prosim o chvilku strpenia. Ahoj - Slavo.

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 23 January, 2006 14:03

> smerom, tak mas moju podporu. Budem vsak
> nekompromisnym kritikom - moze byt? :-) Takze - aj

... moze byt ;-) jen predesilam (uz jsem to psal Lynn), ze v teto fazi mi jde o zivotaschopnost stranek nez o jednotlive doladeni grafickeho prostredi. To se da udelat (a ma smysl delat) v momente kdy budeme vedet, ze stranky bude mit smysl provozovat a ze bude co na ne psat a ze na ne bude chodit nekdo koho budou zajimat a kdo je bude cist.

> 1. V nazve webu - The ABBA Wonder - nebolo by
> mozne pouzil originalne logo ABBA so zrkadlovym
> "B"? Ja viem - je to chranena znamka - ale aj tak.
> Slo by to? Bolo by to technicky mozne? Pacilo by
> sa mi to viac...

... technicky to neni problem. Ackoliv ted je ten napis skutecne jako text neni problem tam vlozit obrazek a nebo pripadne graficky vyvedene logo casopisu (kdyz jej nekdo udela) vlozit primo do layoutu, v tomto pripade tedy do horniho obrazku. Technicky to neni nejmensi problem ... navic grafiku jsem udelal asi za hodinu, cili pokud nekdo casem vymysli jinou a lepsi muze se zmenit. Obskuha webu redakcnim systemem nam dava (co se tyce zmeny designu pri zachovani kompatibility naplne) obrovske moznosti.


> 2. Priklanal by som sa k podtitulu "e-časopis
> českého a slovenského fanclubu skupiny ABBA".

... aaaa ... mas pravdu, promin, ja jsem to tak nemyslel ;-) fakt ne. Pokud se mi tam cely dlouhy ten napis vejde tak to tam dam ... snad jo.

> 3. Rubriky. Tak nad tymi este porozmyslam - chce
> to viac casu. Ak by sme sa mali inspirovat
> povodnym casopisom, tak momentalne si spominam na
> rubriky typu "Co sa pisalo..." - nieco ako prehlad
> domacej i zahranicnej (preklady) tlace; dalej
> rubrika "Novinky CD" - prehlady o vydavanych
> kompliacnych tituloch a raritnych nahravkach, o
> ktorych sme v nasich koncinach casto nemali ani
> tusenie; zaujimavosti z historie - napriklad mozno
> mnoho "novych a mladych" fanusikov nevie o tom, ze
> v case vydania LP THE VISITORS v Ceskoslovensku
> (1981) mal byt cely vylisovany naklad tejto platne
> (vydal Supraphon) zosrotovany a stiahnuty z
> predaja - kvoli tomu, ze ABBA vystupila na podporu
> polskej Solidarity (nieco ako Charta ´68). Niekto
> "s mozgom" vsak rozhodol o tom, ze by to bolo
> prilis neekonomicke a stratove, tak bolo povolene
> album predavat "pod pultom". :-) A podobnych
> "pikosiek" by sa naslo iste viac.

... jasne. Budu rad, kdyz se ti podari naskenovat mi reprezentacni cislo casopisu a ja udelam rubriky prozatim podle nej. Jinak neni problem je predela, pridat, odebrat ... cokoliv.


> 4. Zaujimave mozu byt aj povodne komentare k LP
> platniam, ktore vychadzali v OPUS-e (pacil sa mi
> komentar Fera Horu k LP platni ABBA).

... myslis jako dalsi rubriku ? Neni problem. Jinak vsechny clanky v red. systemu maji moznost uzivatelskeho (ctenarskeho) komentare ... takze pokud jde o toto tak prostor pro komentare je tam skutecne na kazdym rohu.

> Nad ostatnymi vecami este pouvazujem a dam vediet.

... ok, tesim se ze to dotahneme do konce ... vlastne do zacatku novych dejin ABBA FC ;-).

> P.S. Safa - tie naskenovane casopisy ABBA The
> Wonder ti poslem - ale este som nemal cas sa k
> tomu dostat. Ale urcite dojde aj na to! Len este
> prosim o chvilku strpenia. Ahoj - Slavo.

... ok, budu tedy netrpelive cekat ;-)






Upraveno 1 krát. Naposledy upravil safa (23.01.2006 14:04)

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 23 January, 2006 19:08

No, tak musím říct, že se mi to docela líbí, ale moc si nedokážu představit, jak to bude fungovat, protože si nejsem jist, jestli se najdou lidi ochotní pravidelně přispívat. Jinak ví o existenci těchto stránek Lucka nebo Vašek, když jsi použil název The ABBA Wonder? Co se týče rubrik - myslím, že by nebyla špatná sekce "překlady", případně (pokud by to bylo možné z hlediska prostoru na webu) ukázky ve formě mp3. Jinak jedna malá poznámečka - nový Fridin box se nejmenuje Frida - The Movie ;-)

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 26 January, 2006 11:08

Takze jsem si s tim trochu hral a myslim, ze redakcni system a web Fan klubu (tedy pokud fanklub je a chce) je pripraveny k oficialnimu spusteni - prinejmensim bych tento stav oznacil jako Release Candidate RC1 :-) .

[abbafc.abbaworldrevival.com]

To samozrejme neznamena, ze by to byla konecna co se moznych uprav tyce. Muzeme upravit cokoliv, pridat rubriky, zmenit barvy, design a treba ceky layout. Podstatne je ze pri vsech tech moznostech obsah zustava ...

Pokud nekdo budete mit cas a chut plnit web materialem (clanky, novinkami, preklady atd. ... ) dejte vedet a ja vam zdidim redaktorsky pristup (pristup do redaktorske sekce ne na strankach v pravo dole pres blok Administrace polozka Redaktor.

Takze to je odeme v teto kauze zatim vse, ted uz je to na vas - na priznivcich teto muziky, skupiny a na clenech fanklubu.

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 26 January, 2006 18:31

Mám návrh - nebylo by špatný, kdyby se k napsaným článkům mohli vyjadřovat ostatní - přidávat komentáře. Jinak osobně moc nesouhlasím se zařazováním Tomášových překladů, protože jsou v nich mnohdy chyby - můžou zůstat kde jsou, maximálně bych dal odkaz na jeho stránky. Spíš bych byl pro, aby se vytvořily překlady těmto stránkám vlastní - každý může přidat svůj překlad a ostatní by připomínkovali - tak by se podle mě dospělo k lepším verzím...

Re: ABBA The Wonder - el. verze (navrh)
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 27 January, 2006 00:55

... ok, neni problem, muzu tam dat jine preklady - potiz je v tom ze oni SE nevytvorej, vzdycky vsechno musi vytvorit NEKDO. Kdyz mi das tvoje preklady dam tam tvoje ...

... jinak komentare ... jeste na to mrknu jestli se to nekde zvlast nepovoluje, ale mel jsem dojem ze komentare muzou byt (jsou) u vsech clanku automaticky ...

Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.