Hudba skupiny ABBA a jednotlivé sólové projekty : Diskusni forum o skupine ABBA
Písně ABBAy, muzikály a sólové desky protagonistů
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí123Následující
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 4 March, 2006 14:46

No, Safo, tomu jsem se chtěl vyhnout. Ale je to tak. Já takový názor mám, bohužel i o AWR. Originál je pouze jeden. Málo komu se podaří udělat věrner revival band. Snad u Beatles se to párkrát podařilo, ale zase tam to bylo jednodužší, hudební doprovod lze snadněji napodobit i při veřejném vystoupení. U ABBA by se to mohlo týkat jedině jejich počáteční tvorby, když ještě moc nekouzlili ve studiu a nebo přibrat další muzikanty. Ale hlasy stejně nenapodobíš. I kdyš AWR má dobré zpěvačky, jejich hlasy nejsou ani zdaleka podobné originálu ani spolu netvoří ten božský sound jako u Fridy a Agnethy. Ale to je pouze můj názor.
Přesto jsem několikrát na vystoupení AWR byl a doufám, že budu chodit dál.

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 10 March, 2006 17:32

... uprimne receno rad slysim, ze je nekdo takovy nazor schopny podat a vnimat objektivne, tak jako ty. Diky moc i za takovyto nazor a samozrejme za prizen nasemu revivalu.

Samozrejme ze napodobit mesice prace v nejlepsich svedskych studiich a tvrdou drivu obou puvodnich protagonistek je takrka nemozne. To ovsem neni cilem ABBA World Revival. Puvodni ABBA svoje skladby byla schopna (byt v pozmenene podobe) prenest na jeviste a strhnout publikum svym zivym vystoupenim. Tam se rovnez nedala napodobit studiova kouzla. A to je presne to co bezi nasemu revivalu, tedy pokusit se maximalne priblizit zivemu vystoupeni ABBAy tak jak jej ABBA hrala pred desetiletimi. Samozrejme ze mame uctu a pokoru k fondu a profesionalite A+B+B+A ... ono priznejme si, ze pro ne to bylo zivobyti, kdezto pro nas je to radost. Agneta i Frida jsou fenomenalni zpevacky, ktere navic drely svuj repertoir denne u klaviru nekolik hodin (suskandy tvrdi ze pet) ... a nezpivaly nic jineho.

Nase devcata jsou rovnez fenomenalni zpevacky ... ovsem je vystupovani s ABBA World Revival nezivi. Uz proto je srovnani prinejmensim obtizne.

Na druhou stranu ... myslim, ze v konkurenci svetovych revivalu se ABBA World Revival rozhodne (co se tyce kvality podani) vejde do prvni desitky - a ver mi, ze ta konkurence je obrovska. Muzeme polemizovat nakolik se da nase vystoupeni srovnat s originalnim neretusovanym vystoupenim ABBAy, ale myslim, ze bychom se rozhodne nemuseli stydet. A to je to o co nam (respektive skupine ABBA World Revival) jde ...

Citace:
Přesto jsem několikrát na vystoupení AWR byl a doufám, že budu chodit dál.


... tak doufam, ze to znamena, ze se ti vystoupeni libilo ...



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil safa (10.03.2006 17:34)

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 11 March, 2006 23:09

Já vím, nelze srovnávat nesrovnatelné. Už jenom díky diametrálně rozdílným podmínkám. Ono šest muzikantů (promiň, sedm) nenahradí nějakých dvanáct až šestnáct muzikantů (nebo kolik jich vlastně měli), které ABBA používala při živých koncertech. Když už Vás napadlo použít pro druhou kytaru Katku Korbelovou, neumí náhodou Katka Roháčková na piáno? Vím že i jako sboristky mají těžké party, ale možná že by další klávesy zvuk obohatily aniž by se musel přibírat další muzikant. To mě napadlo již před dvěma roky, když jsem AWR viděl poprvé.

PEtr

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 12 March, 2006 03:51

... ale to vis ze napadlo a ostatne i na neco podobneho pomyslime ... i kdyz trochu asi jinak nez jsi to myslel. Dan koupil krasnej starej originalni analog Korg Poly 800 ( [www.vintagesynth.com] ) ... s nadhernejma analogovejma zvukama. Jense sam ma dost tezky party a jen dve ruce ... takze (by) se u nej mohl stridat kdo zrovna ma cas - Kacka K., Tomas Remek nebo Alenka kdyz nezpiva solo.

Stejne tak Tomas Remek se chysta zakoupit nejakou slusnou pricku (pricna fletna) a hrat ji tam kde nehraje sago. Skoda ze se neosvedcil "The Pipper" ... ;-)
Jenze slusna pricka je tak aspon 25.000Kc ...




Upraveno 2 krát. Naposledy upravil safa (12.03.2006 03:55)

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 12 March, 2006 09:45

Tak na to se těším.

The Pipper byl stažen z repertoáru? A já ho ještě neslyšel. Škoda, tu mám rád.

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 12 March, 2006 11:47

... mmno ja taky ale lidi na nej moc nezabirali ... a spis nam u nej vychladali. Ani kapela se s nim zase nijak moc neszila ... takze po trech nebo ctyrech pokusech byl stazen z repertoire.

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 12 March, 2006 13:18

Bad luck for me.

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 12 March, 2006 15:49

Probíral jsem se stránkami ostatních ABBA REVIVAL, a musím s Tebou souhlasit, že "USA ADBACADABRA" jsou hodně dobří, ne-li nejlepší. Předpokládám, že jejich nahrávky použité na stránkách vznikly ve studiu. Já jsem dost velký šťoura a rejpal, ale z těch ukázek jsem byl opradku nadšený. Po Erasure je to druhý band, u kterého jsem neměl potřebu srovnávat. Vokály mají úžasný a i hudební doprovod se originálu přiblížil jak jen do bylo možný. Jestli ve stejné kvalitě hrají i naživo, tak bych nelitoval peněz je vidět.

Jestli někdo, kdo chodí sem na diskusní forum a jejich stránky ještě nenavštívil, tak mu je vřele doporučuji.

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 12 March, 2006 20:37

... mmno ono neni asi uplne jedoduche rict kdo je nejlepsi. Prave ze ty nahravky vznikly ve studiu ... a sam vis jake studio dovede kouzla. Myslim, ze adekvatni srovnani je az podle ziveho vystoupeni nebo aspon neretusovane nahravky ziveho koncertniho vystoupeni. Tam az se lame chleba ... !

Tim jim ale nechci nic upirat, ostatne jsem to psal ze je to z toho co jsem slysel jeden z nejpoctivejsich bandu.

Re: Nevidel jste nekdo muzikal "MAMMA MIA !" ?
Autor: radekt (IP zalogováno)
Datum: 7 August, 2007 19:28

Mamma Mia jsem viděl před 2 roky ve Stockholmu a provedení bylo opravdu skvělé. Mohu to porovnat s Original Abba Orchestra. To bylo podle mého názoru opravdu mizerné, i když tam zpívali prý "slavní umělci".
Jinak se chystám na říjnové představení v Praze, snad bude kvalita srovnatelná se švédským provedením.

Jdi na stránku:  Předchozí123Následující
Aktuální stránka:2 z 3


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.