Hudba skupiny ABBA a jednotlivé sólové projekty : Diskusni forum o skupine ABBA
Písně ABBAy, muzikály a sólové desky protagonistů
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2
30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 29 September, 2007 12:32

Kdyz jsme tady v tech anketach ... ktery jsou podle vas nejznamnejsi skladby ABBA ktery lidi (obycejni nezainteresovani) nejradsi slysi ? Rekneme 30 kousku ... (a ze je z ceho vybirat).

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 29 September, 2007 14:24

Teď jde o to, co myslíš tím "nejznámější". Pokud ty, kde i "obyčejnej" člověk při poslechu pozná, že to je ABBA, tak bych řek jednoznačně Dancing Queen a Money, Money, Money a potom možná Thank You For The Music.

Pokud chceš vybrat ty populární, který lidi maj rádi, ale kolikrát ani nevědí, že to je ABBA, tak bych přidal The Winner Takes It All nebo Take A Chance On Me.

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: Scandiaca (IP zalogováno)
Datum: 29 September, 2007 23:11

Tak když to teď Isil tak pěkně rozdělil, do první bych dala Mamma Mia a Super Trouper a do druhy asi... asi Lay All Your Love On Me, hlavně kvůli tomu, že po světě lítá tolik předělávek.

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 30 September, 2007 10:48

Já bych ještě do druhé skupiny přidal Gimme! Gimme! Gimme! - je teď trošku "profláknutější" i díky Madonně smiling smiley

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 30 September, 2007 12:41

Mmno podle tvoji definice teda bych myslel spis ty "popularni" tedy druhou skupinu. Absolutni spicky ledovce jsou mi samozrejme znamy ... slo mi spis o ty na pozicich 5-30.

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 1 October, 2007 13:59

Kdybyste se mně zeptali v rámci průzkumu této ankety, tak bych odpověděl: Jsem nezainteresovaný, hudební laik a nejraději slyším Arrival, Knowing me, Knowing you, S.O.S na spaní Chiquitita a Hasta maňana. Když vstávám tak může být Happy Hawaii, :-) hi-hi-hi...

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 1 October, 2007 15:59

No - ja si myslim, ze ABBA je aj pre tych najmenej znalych posluchacov absolutne identifikovatelna podla notoricky znamych hitov, ktore vychadzaju v nespocetnych komplilaciach a obmenach - myslim, ze najjednoduchsie by bolo sem prepisat tracklist albumov GOLD a MORE GOLD. Naozaj hity - od zaciatku do konca.

Mna by zaujimal skor nazor z opacnej strany - ktore pesnicky ABBy su podla Vas nedocenene - a napriek tomu skvostne.

Toto je moj (momentalny) rebricek songov, ktore z radii tak casto nepocut - napriek tomu ich povazujem za genialne a vynimocne skvele.


Gonna Sing You My Lovesong
Another Town Another Train
Dance (While The Music Still Goes On)
I´ve Been Waiting For You
Why Did It Have To Be Me
Move On
Hole In Your Soul (LIVE)
Slipping Through My Fingers




Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 1 October, 2007 23:11

Mně se také zdá, že na tu úvodní otázku většina lidí nikdy nemůže pořádně odpovědět, aniž by se při tom dopustila nepřesností. Také si ale myslím, že ABBA je poměrně snadno identifikovatelná pro většinu posluchačů (i těch, co nesnášejí populární hudbu), přece jen takové zpěvačky jen tak nějaká skupina nemá, i když u dnešních mladých lidí už si nejsem úplně jistý, jestli by ABBu poznali, většině z nich už to nic neříká (což mě sice těžce mrzí, ale už uplynulo hodně let a nedá se to vrátit zpátky). Souhlasím s tím, že v podstatě stačí celé album ABBA Gold, většina z More ABBA Gold (kromě B-stran singlů a písní z roku 1982) a dále ještě tyto (podle mě) nedoceněné písně z řadových alb (největší zapomenuté hity jsem označil ***):
- Hasta Maňana
- Dance (While The Music Still Goes On) *** - u těchto prvních písní byl problém hlavně v tom, že nebyl natočen videoklip, nevyšly na singlech, zřejmě to odmítali hrát v rádiích a ABBU ještě lidé moc nebrali vážně, protože nevěděli, co bude následovat v dalších letech
- Gonna Sing You My Lovesong
- Rock Me
- I've Been Waiting For You ***
- My Love, My Life ***
- Why Did It Have To Be Me
- Tiger ***
- Arrival
- Move On ***
- Dream World (podle mě to tehdy mohli klidně vydat)
- The King Has Lost His Crown
- Kisses Of Fire ***
- Andante, Andante ***
- Happy New Year
- Our Last Summer
- The Way Old Friends Do
- Put On Your White Sombrero (tuto píseň také mohli vydat hned v roce 1980)
- Slipping Through My Fingers
- Every Good Man (demo pro muzikál Chess, je to už z ledna 1983, takže to není kompletní ABBA, ale mohl z toho být jeden z posledních větších hitů, kdyby to vydali jako ABBA)

Laický fanoušek ABBy Michal

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 6 October, 2007 09:15

Tak mezi notoricky známé bych přidal ještě Honey, Honey a I Do, I Do, I Do, I Do, I Do...

Re: 30 nejznamnejsich skladeb ABBA
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 6 October, 2007 21:04

Nepresnosti povoleny a tolerovany ;-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil safa (06.10.2007 21:04)

Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.