Hudba skupiny ABBA a jednotlivé sólové projekty : Diskusni forum o skupine ABBA
Písně ABBAy, muzikály a sólové desky protagonistů
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí1234Následující
Aktuální stránka:3 z 4
Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 8 September, 2007 10:32

Promiňte mi další offtopic poznámku... redaktore Pepo, měl bych pro Tebe prácičku smiling smiley (viz soukromá zpráva)

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 8 September, 2007 12:42

Isil napsal(a):
-------------------------------------------------------

> kritik bylo pozitivních - stačí, když si člověk
> přečte hodnocení koncertů - vyjde to vždycky tak
> půl na půl...

... kde se to da najit k precteni ?

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 8 September, 2007 13:43

Hodně kritik (na koncerty, na alba) bylo ocitovaných v knížce ABBA - The Book. Jestli se to dá najít někde na netu, to nevím...

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 9 September, 2007 09:30

Včera jsem po strašně dlouhé době poslouchal Agnethino album My Colouring Book a mám pocit, že bych ho měl přidat do nominací smiling smiley Jak se mi zezačátku vůbec nelíbilo (teprve asi až napopáté jsem ho slyšel celé v kuse, aniž bych přeskakoval písničky nebo to vypínal v půlce), tak teď mám pocit, že navzdory naprosto otřesné interpretaci písně The End Of The World, je to v podstatě nakonec její nejlepší v angličtině zpívané album (samozřejmě jinak preferuju její švédský alba, jelikož Elva Kvinnor prostě asi nic nepřekoná smiling smiley)

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 9 September, 2007 09:38

Vzhledem k tomu, že "díky" naší plamenné diskusi o KFD je to tu trošku nepřehledný, rozhodnul jsem se udělat malé shrnutí dosavadních nominací:

3x Frida - Djupa Andetag
2x Kristina Fran Duvemala
2x Chess
1x BAO - BAO!
1x Agnetha - Elva Kvinnor I Ett Hus
1x Agnetha - Wrap Your Arms Around Me
1x Frida - Belle (ABBAcadabra)
1x Agnetha - My Colouring Book



Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Isil (09.09.2007 09:42)

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 10 September, 2007 09:50

Mám radost jak hezky jsme to tu rozpumpovali... Bezva, že ve fóru není omezen počet řádků a tak může každý vyjádřit co má na srdci. Líbí se mi jak si Michal a Michal (Isil) říkají, že se asi nepochopili nebo nerozuměli. Já myslím, že si rozumějí velmi dobře, jen v té diskuzi každý preferují jiný pohled na věc., čili důvod své volby. Jsou to však podle mého názoru důvody duchaplné. Podívame-li se na diskuzní fóra jinde ve světe jsou jejich témata i reakce na ně někdy dost ubohá. Proto si považuji každého, kdo nějakým rozumným názorem přispěje a tu kvalitu tak pomáhá pozvednout. Vidím, jak se pomalu k ABBA The Wonder připojují další znalí fandové a redakce tak nemusí zoufat nad marnivostí své sysifovské práce. Co se týká muzikálu ABBAcadabra je z francouzské kuchyně s převážně dětskými herci a pro děti. Je to taková "Šípková Růženka" s písničkami na melodie hitů ABBAy. Taková dětská Mamma mia, která vznikla až po rozpadu ABBAy a z něj je duet Frídy s Danielem Balavoinem s názvem "Belle" (francouzsky otextovaný a zpívaný hit Arrival). Navrhl jsem to trošku z recese na rodrobení diskuze.....ABBAcadabra má svoje webové stránky a najdete je na www: philippe.benabes.free.fr/abbacadabra

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Scandiaca (IP zalogováno)
Datum: 13 September, 2007 13:55

Tak já se přidám se slovem do pranice (vyhnu se tady duelu a stručně nominuju mý favority, OK? :-P ):

1, Kristina Fran Duvemala
2, Chess
3, BAO - BAO!

Kristina a Chess asi nepotřebují můj komentář... A k hudbě BAO mám taky blízko.. Ano, prokoukli jste mě, prostě GÉNIUS Benny Andersson :-D

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 14 September, 2007 09:43

Já ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak:

Agnetha: Tio ar med Agnetha
Frida: Djupa Andetag (Alla Mina Bästa Ar (CDS), Alla Mina Bästa Ar - Vinny Vero US remixes) (CDS))
B&B: Lycka

Jak vidím, poslouchám úplně něco jiného, no, hrůza! ale takové: Doktorn, Alla Mina Bästa Ar a Nanting är pa väg jsou prostě geniální. winking smiley

BTW: proč fórum odmítá unicode znaky? Já totiž poslouchám s diakritikou - ještěže nemají písničky v ruštině grinning smiley (zbytek btw přesunut do servisní diskuze)

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 14 September, 2007 14:39

Ahoj - prispejem aj ja svojou troskou do mlyna :-)

1. Frida - Djupa Andetag (jednoducho genialne)
2. Agnetha - My Colouring Book
3. Frida - Shine

Zamerne vynechavam muzikalove projekty Bennyho a Bjorna - hlavne Kristinu - pretoze je to podla mojho nazoru uplne ina kategoria hudby a nemozno porovnavat muzikalove dielo (ktore je stale ucelene, komplexne - s mnozstvom rozvinutych hudobnych motivov a tem) s popovymi songami, ktorych minutaz obvykle nepresahuje 4 minuty. Je to proste ako keby sme chceli viest debatu o tom, ci je lepsia ABBA alebo Verdi. To skratka nejde.

Dielka pop-music mozem porovnavat iba s pop-music, muzikaly s muzikalmi a vaznu hudbu s vaznou hudbou. A Kristina Fran Duvemala ma s ABBou spolocnych iba autorov Bennyho a Bjorna - nic viac. Samotnou koncepciou, skladbou melodii a strukturou je to uplne odlisne "dielo" od vsetkeho, co ako autori vyprodukovali pre ABBu. Z tohto dovodu taketo porovnanie odmietam.

Pre mna osobne je solova "post-abba" tvorba damskej casti skupiny pocuvatelnejsia, nez pop-tvorba Bennyho a Bjorna. Napriklad Frida v "Comfort Me" je absolutne jedinecna! :-) MNAM! :-) Mam aj albumy Hep Stars a pod., ale nejako mi to az tak nejde pod kozu.

Ahoj - Slavo.




Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Slavo75 (14.09.2007 14:40)

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 16 September, 2007 07:13

Nemyslím si, že je nutné striktně odmítat srovnání pop-music a muzikálů. Vždyť muzikál Chess byl přece částečně také pop-music. Byly tam popové písně, nejznámější je One Night In Bangkok (jeden z nejúspěšnějších světových hitů roku 1984, i když ta mluvená část mi tam nesedí a refrén vypadá jako předělaná píseň od ABBy Gimme! Gimme! Gimme! (a Man After Midnight)), když tuto píseň hrají v rádiu, tak nikdo ani neví, že je to z muzikálu, protože jako interpret je tam uveden Murray Head, prostě lidé tuto píseň chápou jako normální pop-music (jednou jsem v rádiu slyšel píseň ABBy a hned po ní One Night In Bangkok, protože ani nevěděli, že je to od stejných autorů). Dále je tam píseň I Know Him So Well, která je u nás známá spíše v české verzi. Kdyby to nazpívala Agnetha a Frida, byl by to úspěšný popový hit od ABBy. Dále píseň Heaven Help My Heart, ta sice v muzikálu nevypadá jako popová píseň, ale stačí si pustit demoverzi z roku 1983 s názvem Every Good Man, kterou nazpívala Agnetha, a je to úplně něco jiného, zní to jako velmi povedená píseň z posledního období ABBy, kdy už jejich písně měly častěji smutné melodie (osobně mám mnohem raději tuto demoverzi, než oficiální verzi z muzikálu Chess), kdyby píseň Every Good Man nahráli jako ABBA a uvedli to jako jejich poslední společnou píseň, mohl to být i docela úspěšný hit, podle mě je to vynikající melodie, ale v muzikálovém provedení (jako Heaven Help My Heart) to není úplně ono, přijde mi to příliš pomalé a oproti Every Good Man nevýrazné. Dále mě napadá píseň The Arbiter, kterou zpíval Björn Skifs, trochu to připomíná diskotékové hity z poloviny 80. let.

Kristina je něco úplně jiného, tam už vyloženě popové písně nejsou a podle mě je chyba, že tam Benny a Björn aspoň jednu nezařadili, protože to podle mě mohlo přispět k úspěchu muzikálu ve světě. Ale o tom už jsem psal.

Takže obecně nesouhlasím s tím, že se to nedá srovnávat. S vážnou hudbou se pop samozřejmě srovnávat nedá, to už je opravdu něco úplně jiného, ale muzikály jsou už něco mezi tím, a když je to navíc od stejných autorů jako populární hudba, tak asi bude srovnávat každý, kdo Kristinu dosud nezná. Benny a Björn jsou ve světě dosud známí jako autoři úspěšných popových hitů a hodně lidí od nich bude očekávat opět popové hity, takže i z tohoto důvodu může Kristina přinést zklamání, protože se od ní bude možná očekávat něco podobného jako od muzikálu Mamma Mia, který je samozřejmě úplně jiný, a Benny a Björn se tímto muzikálem i v současnosti proslavili jako autoři pop-music.

Souhlasím s tím, že "post-abba" tvorba hlavně Agnethy je jako celek poslouchatelnější (u Fridy jen Djupa Andetag, z 80. let se dá poslouchat jen málo písní), než popová tvorba Bennyho a Björna pro Gemini a Josefin Nilsson, ale neplatí to absolutně.

Laický fanoušek ABBy Michal

Jdi na stránku:  Předchozí1234Následující
Aktuální stránka:3 z 4


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.