Hudba skupiny ABBA a jednotlivé sólové projekty : Diskusni forum o skupine ABBA
Písně ABBAy, muzikály a sólové desky protagonistů
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Lele (IP zalogováno)
Datum: 22 March, 2008 00:40

Tak jsem ještě zůstal a po reakci na hlasování o nejhorší album, se připojím i zde. Vždy jsem v rozpacích, když mám vybírat nejlepší věci kterých se členové ABBA-y dotkli. Ale pokusím se.
1.Agnetha - My Colouring Book
2.Frida - Djupa Andetag
3.Björn & Benny - singly 1970-1972 (hlavně "Det Kan Ingen Doktor Hjälpa" a "Love Has It´s Ways"
No ale to vůbec nic neznamená, protože stejně bych musel vyjmenovávat celou další řadu věci, ať již dílko B&B "More Than A Game" v podání Towe Jaarnek a Petera Jöbacka, nebo Fridiny mini-projekty s Ratata, The Real Group nebo Danem Daniellem,nebo úžasné "Tröstevise" v podání Finna Kalvika a Casji Stiny Akerström, sólová alba Bennyho, nemluvě o Agnetinych projektech!!! A DALŠÍ A DALŠÍ, včetně všech muzikálů!!!!! Prostě mně se líbí vše na co byť jen prstíček položili, asi jsem v tom totální úchyl! Nelíbí se mi jen jediná věc kterou jsem slyšel, ale to je spíš dáno tím, že ten pán vůbec neumí zpívat a to "Svea Svea" v podání Rutgera Gunnarsona, leda žeby to původně bylo koncipováno jako parodie na zpěv!!!
K pánům Michal & Michal, snad jen tolik, že mají vážně pravdu oba dva, ale je to tak jako by jste chtěli srovnávat například dvě písně z ranného období od Fridy a to disneyovku "Nu Vissla Vi Ett Slag" a jazzovou "Just On Of Those Things" to co se srovnávat nedá se prostě srovnávat nedá a popík se fakt nedá srovnávat s muzikálem i když já bych si troufl srovnávat hudebního génia Bennyho klidně i s Vivaldim a Benny ani Vivaldi by neodešli poraženi. Tak díky za pozornost a všem přejí hezké Velikonoční svátky. ABBA Forever!!! Lele

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Michal (IP zalogováno)
Datum: 22 March, 2008 03:13

Jen drobná oprava. Píseň "More Than A Game" z Euro 1992 není od Bennyho a Björna, složili to Lasse Holm (hudba) a Roy Colegate (text). Začíná to motivem z mé oblíbené písně Wrap Your Arms Around Me od Agnethy z roku 1983, dále je tam krátký motiv z The Winner Takes It All. Je to docela pěkné napodobení ABBy.
Adresa písně na YouTube:
[youtube.com]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Michal (22.03.2008 03:17)

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 22 March, 2008 14:19

Tak tohle jsem neznal... Slyším tam ještě Mio Min Mio a možná, že tam bude těch motivů z ABBA-related písní víc - mohli bysme vypsat nějakou soutěž, kdo jich pozná víc smiling smiley Akorát nevím, kdo to vyhodnotí... jedině autoři tongue sticking out smiley

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Lele (IP zalogováno)
Datum: 22 March, 2008 18:47

Michale díky za vyvedení z omylu. Není to poprvé ani jistě naposledy co budu takhle opravován. Jenže když člověk loví z různých zdrojů tak k tomu lehce dojde, zejména když si to neověří! No a právě u "More Than A Game" jsem taky slyšel motivy od Gemini a také tam slyším jen pro doplnění motivy z písně "Xanadu" od Olivie Newton-John. A chytla mně na první poslech.

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 23 March, 2008 07:59

Xanadu tam je taky, to máš pravdu. Jen by mě zajímalo, jak to je s autorskýma právama smiling smiley

Re: Nominace na nejlepší sólový projekt
Autor: Lele (IP zalogováno)
Datum: 23 March, 2008 14:28

No tak to teda nemám tušení, ale snad kdyby šlo o nějak velký prohřešek tak by to skončilo u soudu? Nevím.
A mám ještě jednu prosbu, někde jsem se dočetl že píseň "Is It Right" od Björn Again, kterou vydali na albu Flashback taky zkomponoval Benny, ale moc se mi to nezdá, poradí někdo jak to je, díky. Na přebalu to nelze zjistit.

Jdi na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.