"ABBA World Revival - hudba ABBAy v českém podání" : Diskusni forum o skupine ABBA
Diskuse kolem našeho milého tuzemského revivalu, hrajícího repertoár skupiny ABBA zcela živě.
novinky skupiny ABBA World Revival
Mělník
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 8 June, 2006 07:57

S potěšením jsem zjistil, že AWR také zavítá na Mělník. Podle data předpokládám, že se jedná o Mělnické vinobraní. Tam tradičně bývá velký počet diváků. Od kolika hodin by to mělo být?
PEtr

Re: Mělník
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 11 June, 2006 22:54

... hmmm cece tak to vis vic nez ja ;-) ... nojo fakt:

23.09.2006 - od h. - Mělník

... hodin nevim, zjistim ... i kdyz zari je jeste daleko, Buh vi, zda-li to uz ma mistni dramaturgie sesumirovane.

Re: Mělník
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 24 September, 2006 20:56

To Safa - jak jsi hodnotil mělnické publikum?
Jinak za sebe se musím přiznat, že při jedné skladbě mě při refrénu zamrazilo, což se mi stává opravdu vyjímečně - takže poklona.

PEtr

Re: Mělník
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 26 September, 2006 22:15

... mmno pekny ackoliv na Melnik nevzpominam rad. Je to ze dvou duvodu:

*** Jednak me ten zvuk jinak dobreho aparatu nejak nenadchnul, nevim co se stalo. Navic vzhledem k velke vzdalenosti od jeviste k pultu se s kapelou strasne spatne pracovalo, kazda zmena se projevila az za chvili ... a mnohdy se clovek divil co se to vlastne stalo. Navic vitr odfoukaval z tech Vertecu vejsky takze to byl misty hodne bizardni poslech. Trochu mi to pripominalo jizdu autem v hoodne hustym desti - proste kdyz nevidis tak se ridi strasne blbe.

Jak jsi hodnotil zvuk ty ? BTW taky me trochu mrzelo ze se hraly jen samy rychly veci, tesil jsem se ze do toho davu napereme nejakou pomalou (I have been W, TWTIA, TFTM, HNY, ... )



*** Druha vec me dostala ale do kolen a to doslova. Protoze jsem v sobotu na koncert musel zdrhnout z prace slibil jsem sefovi flasku burcaku. Ty jsem take zakoupil a po dostazu prodavajicimu "jsou ty flasky zavreny?" ulozil s duverou na podlazku v Davidove aute. Jiste jiz tusite ...

ANo, je, nebo bylo to tak. Po koncerte mel david z auta burcakove brouzdaliste kdyz dve ze tri flasek temer cele vytekly na podlahu. Rychloakce hadr z mistnich zachodku, na kolena a drhnout moc nepomohla, u Davida v aute to ted smrdi jak z vinneho sklipku.

Ackoliv David srdnate tvrdil, ze mu to nevadi (je to medved s obrovskym lidskym srdcem), ze to auto je na to zvykle, me mohly studem pouzivat misto cerveneho svetla na semaforu. No nic, snad mi Dejvy odpustil ...





Upraveno 1 krát. Naposledy upravil safa (26.09.2006 22:17)

Re: Mělník
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 27 September, 2006 20:22

Já jsem také radši na ty pomalejší, ale chápu, že se dav lépe rozproudí sérií rychlých skladeb. Na to, že koncert začal po 14.00 tam stál opravdu velký dav.
Co říct ke zvuku? Já stál hodně blízko podia ve středu (u vody) a tak hlavní nápor z beden šel mimo mě. Měl jsem problémy slyšet doprovodnou kytaru, ale to ostatně vždycky. Nějak ji moje uši nedokáží z celého soundu analizovat. Na to, že na řádné nazvučení nebylo zase tolik času a že to bylo venku, mi připadal celkový zvuk dobrý. Mě trochu vadí jiná věc - a to mohutnost zvuku, kterou znám z nahrávek a která se stále při živých koncertech chybí. Ale to je můj problém a také vím že 10 muzikantů nezahraje to co 16 a více.

Jó, burčák, to je svinstvo když se rozleje. Lepší je v žaludku, pokud je ale kvalitní.

PEtr

Re: Mělník
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 28 September, 2006 01:01

... mmno hlavne asi sam vis jak se zvuk z nahravek ve studiu slozite vytvarel - myslim, ze na tohle tema tu uz diskuse probehla. Jinak doprovodne elektricke kytary ABBA v nahravkach nemivala prilis dominantni tak se toho snazim drzet ;-) . To se samozrejme netyka sol a vyhravek ... ;-)

Re: Mělník
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 3 October, 2006 17:42

Já měl na mysli katčinu akustickou, ale to je ste důvod jako u elektr. A na téma "zvuk kapely" - omlouvám se, už nebudu. Jenom jeden malý dotázek - onehdá jsi psal, že kapelník uvažuje o přidáním dalších klávek u kterých by se mohli střídat buď saxofonista nebo Katka K. Dopadne to a nebo to bylo zavrženo?
PEtr


Re: Mělník
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 4 October, 2006 21:55

... mmno zatim k tomu nedoslo, ted je priorita dalsi sikovna zpevacka ...



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil safa (04.10.2006 21:56)

Re: Mělník
Autor: PEtr (IP zalogováno)
Datum: 5 October, 2006 20:49

To chápu. Díky Terezce by se ale kapela mohla ještě více zviditelnit.

Re: Mělník
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 5 October, 2006 23:52

... to kazdopadne, od zacatku Superstar nam navstevnost serveru vzrostla o tretinu .



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.