"ABBA World Revival - hudba ABBAy v českém podání" : Diskusni forum o skupine ABBA
Diskuse kolem našeho milého tuzemského revivalu, hrajícího repertoár skupiny ABBA zcela živě.
novinky skupiny ABBA World Revival
Nova medla - co si o tom myslite ?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 23 April, 2006 03:57

Protoze MP3 ukazky, ktere jsou na strankach ABBA Wolrd Revival jsou pomerne letite, natocili jsme vloni na podzim novou ctyrminutovou smes. Bezmala pul roku se mi z dostatku jinnych cinnosti povalovala ve studiu a az ted, kdyz mi pohrozili vytahanim za usi, doslo na jeji smichani. Vy si ji muzete poslechnout kliknutim na nasledujici odkaz:

[public.abbaworldrevival.com]

Dejte mi vedet co si o tom myslite ... a zda to u vas aspon nejak slusne hraje.

Re: Nova medla - co si o tom myslite ?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 23 April, 2006 09:20

Oproti těm starým ukázkám to zní jako úplně jiná skupina :-) Dobrý, líbí se mi to, hlavně zpěvačky dost pokročily, se mi zdá. Pokud budete v Jičíně, tak si vás přijdu poslechnout ;-)

Re: Nova medla - co si o tom myslite ?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 23 April, 2006 10:57

Wow, tak to je velka poklona pro nas ...

Re: Nova medla - co si o tom myslite ?
Autor: ivana (IP zalogováno)
Datum: 23 April, 2006 16:55

Zdravím, posluchám to poněkolikáté a myslím, že je to poctivá práce..zvuk velmi dobrý a zachování původního originálního tempa - u revivalů ne vždy dodrženo. Dík za hudbu a všechnu radost, co přináší...máte mé veliké sympatie.
P.S.: Pozor, mám hudební vzdělání!.... tongue sticking out smiley

Re: Nova medla - co si o tom myslite ?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 23 April, 2006 22:14

... to my taky ;-))), myslim to hudebni vzdelani ;-)

Jinak diky diky, i za pochvalu smerem ke zvuku. Je to takovy kompromis mezi tim jak se micha dneska a mezi originalnimi nahravkami. Zvlastni, ze v puvodnich nahravkach je skutecne az neprirozene hodne zakladu bicich (kopak a virbl ale malo cinelu) a basy a mnohokrate dvojene vokaly jsou hodne tenke (nekdy az neprijemne rezave). Mel jsem originaly sestrihane vedle ve stope takze jsem mel vzdy presne porovnani s originalem ... a vysledna nahravka je zdravy kompromis mezi originalnim zvukem a tim jak bych to delal ja bez ohledu na Tretowa ;-)

Jinak co se tempa tyce, tempo je trochu upravene s ohledem na jednotne tempo smesky ... ale myslim, ze se kapelnikovi Danikovi vyjimecne dobre povedlo poskladat jednotlive skladby a urcit vhodne prumerne tempo.

Re: Nova medla - co si o tom myslite ?
Autor: Vintage (IP zalogováno)
Datum: 24 April, 2006 13:39

Většina z nás ABBAfans, zná a vnímá onu nesmírně vysoko nastavenou laťku písní z originálních studiových nahrávek ABBA. Byla to skutečně světová kvalita a vynikající kapela!!

Z této, poslední nahrávky je slyšet velký kus dobré a poctivé práce celého revivalu!! Čisté zpěvy, dobrá instrumentace kapely a věrné aranžmá písní!!
Je slyšet, že celý band skladby opravdu umí a navíc je baví a tak si myslím, že to může být třeba i přátelsky "hozená rukavice" konkurenci ve světě!yawning smiley))
**(Podle mě, se třeba bombastičtí Björn Again s původním aranžmá písní moc nemazlíyawning smiley))**

Ke zvuku: Pane Safo, veliká poklona! Je to zvukově vyrovnané a hraje to ABBAysticky! V dnešní době samplerů apod. je kumšt držet se soundu ověřeného originálu a nenechat se zlákat ke studiovým kouzlům, samplům, zdánlivě nadupaným bicím a hutné base v téměř moderním tanečním rytmu bum-bác. Však to znáteyawning smiley))
Toto, je práce opravdového Mistra zvuku, který má upřímně rád ABBAu a navíc se sympatickou pokorou ctí její odkaz!!
Takže, velmi rád si poslechnu jakékoliv další nahrávky z tvého mixpultu.

Zdarec všem.............



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.