Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3
A Metal Tribute To ABBA
Autor: player68 (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2006 00:47

Zdravím zdejší osazenstvo!
Slyšeli jste někdo již tuto poctu ABBĚ v hard & heavy & power provedení?
Pro ABBU příznačná melodika a zpěvnost se dle mého u některých songů nevytratila a není špatné si poslechnout písně ABBY v tomto provedení. Samozřejmě ne všechny jsou povedené, ale takový Super Trouper je podle mě hodně povedený smiling smiley Pokud byste měli zájem, tak album umístím na net a dám Vám odkaz ke stažení. Byl bych rád, kdyby byl zájem a vy by jste stejně jako já poté covery jednotlivě ohodnotili od 1 do 10 bodů smiling smiley

Playlist je následující (+ moje hodnocení coveru) :

1, Therion - Summer Night City 6/10
2, Metalium - Thank You For The Music 6,5/10
3, Sinergy - Gimme Gimme Gimme 7/10
4, At Vance - Money Money Money 7/10
5, Morgana LeFay - Voulez-Vouz 7,5/10
6, Paradox - S.O.S. 4,5/10
7, Rough Silk - Take A Chance On Me 6/10
8, Spiral Tower - Chiquitita 6,5/10
9, Sargant Fury - Eagle 5,5/10
10, Flowing Tears - One Of Us ---- - vůbec neznám v provedení ABBY
11, Nation - Waterloo 7/10
12, Custard - Super Trouper 8/10 - věrné,zpěvné a melodické,klasa!)
13, Tad Morose - Knowing Me, Knowing You 6/10
14, Glow - Dancing Queen 3/10 - punková verze,sračka smiling smiley
15, Sator - Ring Ring 5/10 - další punkovka, lepší
16, Helloween - Lay All Your Love On Me 8/10 - jak jinak než výborné, Helloweeni
jsou mistři oboru smiling smiley

Lze vypozorovat, že většina kapel je neznámá, ale myslím, že o kapely na tributech příliš nejde. Podle mě jde spíše o samotné vyznění jednotlivých kousků smiling smiley



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil player68 (11.11.2006 02:24)

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2006 09:30

Metal Tribute znám a je to fakt skvělý. Už jsem to album ale dlouho neslyšel, takže než budu hodnotit, musím si ho znova poslechnout. Hned můžu říct jen to, že z S.O.S. od Paradox jsem dostal záchvat smíchu a myslím, že citlivějšímu uchu to může způsobit šok grinning smiley Na druhou stranu Waterloo od Nation je skvělé. Jinak doporučuju sehnat si ještě The Winner Takes It All od At Vance - to je naprostá špička, dávám 10 z 10 smiling smiley

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2006 09:32

Jinak bych ještě dodal, že coververze obecně nemám rád, ale na tyhle metalový nedám dopustit.

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2006 11:34

... jojo zname, slyseli a mame. Kdyz uz jsme u Coveru ... tedka kdyz jsme hrali ve Svandaku tak tam clovek co tam byl s aparatem mel cover "Funky ABBA". Znate to nekdo ? Na prvni poslech (slysle jsem na pul ucha dve veci) zadnej zazrak ... ale me covery docela zajimaji tak bych to rad slysel cely ...

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 12 November, 2006 20:00

Pro mě 10 z 10 znamená stejně dobré jako originál winking smiley Nevím ovšem, co bych dělal, kdyby něco bylo lepší jak originál... asi 12/10 apod. grinning smiley Jinak souhlasím, že LAYLOM v podání Helloween je skvělý. Zprvu mi sice neseděl ten zpěvák, ale pak jsem si nějako zvyknul smiling smiley

K Funky ABBA - slyšel jsem o tom, ale neslyšel jsem to. Myslím, že to měl jeden spolužák z Gymplu, ale toho jsem neviděl už pár let...

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: player68 (IP zalogováno)
Datum: 12 November, 2006 21:53

V jednom ze starších Sparků jsem četl, že At Vance předělávají ABBU rádi, čili to bude asi tak, že těch coverů mají více? ...Rád bych slyšel ještě nějaký hard & heavy cover písně ABBY. Kromě toho zmíněného tributu a "Winnera" znáš ještě nějaké další? (nejen od At Vance).

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 13 November, 2006 08:28

Mám ještě SOS od At Vance, jinak bohužel nic. Ale tuším, že Yngwie Malmsteen předělal Gimme! Gimme! Gimme! A pak Black udělali celý album předělávek, ale to už je spíš rock...

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 13 November, 2006 09:36

metal i funky (nevím, jestli je kompletní) bych měla. metalové se mi moooc líbí waterloo ;-) z funky od Nils Landgren vyhledávám Dancing Queen.

na německé kompilaci cover verzí ABBA - forever je i metalovka Gimme Gimme od The Leather Nun, ale osobně se mi moc nelíbí. K tomuhle stylu by se přidalo Does Your Mother Know od Ash z ABBA a tribute - 25th anniversary celebration, taky nic moc.

Ring Ring od Sator je pěkná chytlavka, ale taky spíš už rock...

jj, Yngwie Malmsteen, super předělávka



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lynn (13.11.2006 09:38)

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 15 November, 2006 18:32

Lynn, myslíš, že bys mi mohla toho Yngwieho poslat, sím sím? smiling smiley

Re: A Metal Tribute To ABBA
Autor: player68 (IP zalogováno)
Datum: 15 November, 2006 23:27

Isil: Pokud ještě od lynn Yngwieho nemáš, můžeš stáhnout zde:

[www.motleycrue.wz.cz]





Upraveno 1 krát. Naposledy upravil player68 (15.11.2006 23:34)

Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.