Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Lycka
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 11 September, 2006 19:04

Tak jsem si konečně pořídil reedici alba Lycka. Zajímalo by mě, co si o téhle desce myslíte. Osobně si myslím, že je to jasnej důkaz toho, že bez Agnethy a Fridy by to Benny s Björnem daleko nedotáhli, ať jsou jako skladatelé sebelepší, protože jakožto zpěváci jsou naprosto příšerný :-D Moc to asi poslouchat nebudu, i když celkově je to moc pěkně udělaný a navíc - kde dneska uvidíte, aby album o jedenácti skladbách dostalo 14 bonusů!!

Re: Lycka
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 11 September, 2006 21:17

... 14 bonusu ? To je teda fakt raritka.

Re: Lycka
Autor: Mirka (IP zalogováno)
Datum: 13 September, 2006 21:59

Mně se album Lycka líbí a někdy si ho poslechnu, ale máš pravdu, bez Anny a Fridy to není ono...
Ale jinak je album super!!! Myslím, že to byl začátek skvělé skupiny, kde byly hlasy obou dívek uvrženy do pozadí, ale postupně začínalo být oběma skladatelům jasno, že bez holek to nepůjde...vždyť i podle slov Björna: "lépe zpívaly a také rozhodně líp vypadaly" (než oba protagonisté) :-)
Ale některé texty jsou vážně úchvatné- např. samotná skladba "Lycka", kterou později nazpívala i Frida na svém sólovém albu...tady je patrné, že Fridin ženský hlas se na tuto píseň hodí skvěle!!!
Myslím, že Björnův hlas lépe zapadl do skladeb Hootenanney Singers...
No a Bennyho Suzy-hang-around má taky něco do sebe :-)

Re: Lycka
Autor: Jirka83 (IP zalogováno)
Datum: 27 September, 2006 21:44

Já si vzpomínám na jeden dokument, který byl o ABBě reprízován v TV, kde se Björn vyjadřuje takhle:"Nevím, proč jsme se tak stupidně jmenovali........." (neříkal to nijak zle, ale bral to jako legraci) - nevíte, co v překladu "Hootenanney Singers" znamená?

Jirka N.

Re: Lycka
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 30 September, 2006 19:01

Já teda nevím. Album Ring Ring mi přijde slabý a Lycka je ještě slabší. Je úžasný, jak se Björn s Bennym dokázali vypracovat od takových mizerných popěvků k mistrovským dílům typu Du Maste Finnas... Co se týče toho zpěvu... fakt si myslím, že jsou jako zpěváci hrozný. Nezpívaj falešně, ale zní to směšně. Sice třeba Does Your Mother Know se mi líbí, ale věřím, že kdyby to zpívala Agnetha nebo Frida, bylo by to 100x lepší. Björn to tak nějak tlačí nosem nebo co.

Pokud jde o Hootenanny Singers, pro "hootenanny" jsem našel následující významy: "tentononc" a nebo "přehlídka lidové tvořivosti". Předpokládám, že vzhledem k folkové povaze souboru bude na místě ta druhá možnost :-D

A Penguin uvádí toto: "hootenanny = an informal gathering with entertainment by folksingers, usually with the audience singing along" Čili neformální sešlost, kde zábavu zajištují folkový zpěváci a obecenstvo obvykle zpívá s nimi.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Isil (30.09.2006 19:04)

Re: Lycka
Autor: lynn (IP zalogováno)
Datum: 10 October, 2006 18:39

Lycka mi přijde jako zajímavý mix, asi nejhezčí mi přijde Nanting är pa väg, tu bych klidně doporučila i těm B&B nezatíženým. Pak mi super přijde i Livet gar sin gang.

Kamarádka Beatlesačka si zamilovala She's My Kind Of Girl. Love Has Its Ways je zase můj miláček.
...a Pa bröllop je výborná hospodská, ta pro změnu zaujala přítele.

Prostě, jsem ještě pořád nadšená z toho, že jsem si ho koupila. Když jsem ho v Bontonlandu viděla, tak jsem ho honem vzala a když je ta správná nálada, tak si ho pouštím....

---
ach jo, tohle fórum neumí utf... :-(



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil lynn (10.10.2006 18:42)



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.