Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Môže za to Agnetha?
Autor: lagarto (IP zalogováno)
Datum: 15 February, 2008 12:05

Vopred sa ospravedlňujem ak tu už náhodou podobná téma je (mne sa ju ale nájsť nepodarilo) Viem že je tu niekoľko naozaj naslovovzatých odborníkov na skupinu ABBA a preto by som sa chcel ako fanúšik- nováčik spýtať, ako to bolo s tým ich rozpadom. Už viackrát som čítal alebo počul, že dosť veľkým podielom sa na ich rozpade podielala práve Agnetha. Čo sa vlastne stalo? Čo takého urobila, že je teraz z rozpadu kapely obviňovaná práve ona?

Re: Môže za to Agnetha?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 15 February, 2008 20:29

Těžko říct, čím si tuhle nálepku vysloužila... Osobně si myslím, že "přestávku" si dali především kvůli tomu, že Björn a Benny chtěli udělat Chess. Otázkou je, proč se ta "přestávka" nakonec protáhla na (zatím) 25 let. V roce 1985 Frida kdesi prohlásila, že se vrací do Abby a Björn v jednom rozhovoru řekl, že by nebyl proti tomu natočit další ABBA album. Traduje se, že návrat zablokovala Agnetha, ale žádnej její konkrétní výrok na toto téma mi není znám, zrovna tak se asi neví nic o tom, co na to v té době říkal Benny... Podle mě ale jedinej člověk, kterej opravdu o návrat stál, byla Frida. Definitivně zabitý to bylo, když Benny s Björnem začali skládat pro Gemini. Myslím, že kdyby tenkrát místo sourozenců Glenmarkových přizvali ke spolupráci Agnethu s Fridou, mohla ABBA pokračovat. Určitě ne s takovým úspěchem jako v sedmdesátejch letech, ale mohla.

Re: Môže za to Agnetha?
Autor: lagarto (IP zalogováno)
Datum: 5 March, 2008 12:00

No tak to je teda potom voči Agnethe dosť nespravodlivé, keďže podla teba vlastne nenesie na rozpade väčší podiel viny ako ostatní. Ja som si predtým skorej myslel, že po rozchode s Bjornom mali- on a Agnetha nejaké osobné nezhody, pre ktoré už neboli schopní pracovať spolu na novom albume. Vlastne som aj o tom našiel nejké info na nete- že s ním nebola ochotná ani byť naraz v jednej miestnosti a tak podobne. A niekde idne som sa zasa dočítal, že sa úplne normálne spolu bavia a stretávajú sa kvoli deťom a vnúčatám a tak pod.

Re: Môže za to Agnetha?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 9 March, 2008 09:15

Agnetha s Björnem se spolu normálně vídali a vídají docela často. Na Internetu i v některých knížkách se dočteš ledacos... třeba že si Björn s Bennym vyměňovali manželky, že po sobě v zákulisí před koncertem Agnetha s Fridou házely nádobí apod. grinning smiley Bulvár existoval i v 70. letech, ale zajímavý je, že se tyhle nesmysly udržely mezi lidma dodnes... smiling smiley

Re: Môže za to Agnetha?
Autor: Lele (IP zalogováno)
Datum: 22 March, 2008 19:24

Pokud mohu podělím se i já o své informace a snad i pomohu k objasnění proč ABBA spolu již nic nenatočila. Jak již bylo napsáno, tak si v roce 1982 dali po vzájemné domluvě pauzu. Frida a Agnetha se vrhly na své solové projekty a kluci si chtěli vyzkoušet muzikál. Frida skutečně chtěla ze všech nejvíc znovu rozjet vlak jménem ABBA, a Björn s Bennym byli k tomu také nakloněni. Jenže Agnetha chtěla ještě trochu pauzy jednak rozjela celkem slušně v Evropě (tehdy jen západní) sólovou kariéru, jednak ještě stále byla pod tlakem médii hlavně paparaziu (snad jsem to nenapsal blbě) až došlo při promoci jejího alba "I Stand Alone" k ošklivé autonehodě a to bylo poslední tečkou a Agnetha se na velmi dlouhou dobu uzavřela před světem. Všeobecně se ví o její fóbii z létání a k tomu ještě ta autonehoda. Vůbec se jí nedivím, že již dál neměla chuť na jakoukoliv kariéru i když pro mně taky škoda, ale namám ji to za zlé, docela ji chápu. Však ji mám tak trošičku stejně nejraděj, i když mám rád vážně všechny. A i když již tak dlouhou dobu odolávají spolu něco vytvořit, já jsem věčný optimista a věřím, že se ještě dočkám.

Re: Môže za to Agnetha?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 23 March, 2008 07:58

Podle mě s tím ta autonehoda moc nesouvisí... O návratu Abby se mluvilo dřív. Myslím, že kdyby ABBA pracovala nadále ve volnějším tempu, Agnetha by s tím taky neměla problém. Ale opravdu těžko říct. Na svém DVD Frida dokonce v rozhovoru uvedla, že to byli především Björn a Benny, kdo neměl zájem pokračovat...

Re: Môže za to Agnetha?
Autor: SandyAgnetha (IP zalogováno)
Datum: 28 March, 2011 17:07

Jen Agnetha za to nemohla, to je blbost. Všichni už si chtěli dát pauzu =)



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.