Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
The Visitors ako prvé CD?!?
Autor: Slavo75 (IP zalogováno)
Datum: 15 January, 2008 17:10

Ahoj!

Tak som sa trocha hrabal v internete a natrafil som na zaujimavu informaciu.
Vedeli ste, ze album skupiny ABBA spolu so Straussovou Alpskou symfoniou boli vobec prvymi nahravkami, ktore sa objavili na CD nosicoch? :-) Nie je to zaujimave? Takze ABBA je priekopnicka aj v technologickej oblasti? :-) Uz skor som vedel, ze vo svojej dobe vlastnili jedno z najmodernejsich studii na svete, ale tato informacia ma rovnako prekvapila ako potesila! :-)

Krasny den! :-)

Slavo ;-)

[digi.hnonline.sk]


Re: The Visitors ako prvé CD?!?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 19 January, 2008 10:01

Věděli jsme... dokonce jsme tady o tom i psali smiling smiley Ty to opravdu bereš jen nějak hodně letmo grinning smiley winking smiley The Visitors bylo první album, které ABBA částečně nahrála digitálně. Všechny digitální nahrávky ale pak byly převedeny na analogovou verzi a pak zase zpátky, protože by zvukově bylo poznat, která část alba byla nahrávaná analogově a která digitálně.

Jinak když už jsi naťuknul Polar - podle mě je obrovská škoda, že to studio zaniklo. Nahrávaly tam i cizí kapely a i po všech těch letech si to tam prej každej pochvaloval...

Re: The Visitors ako prvé CD?!?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 15 February, 2008 10:02

Isile nemas nejaky fotkyz toho digitalniho nahravani ? Zajimalo by me na co to tenkrat digitalne tocili ... tipoval bych SONY DASH ...

Re: The Visitors ako prvé CD?!?
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 15 February, 2008 20:31

Fotky asi ne, ale na čem konkrétné to nahrávali určitě někde najdu...

Re: The Visitors ako prvé CD?!?
Autor: safa (IP zalogováno)
Datum: 21 February, 2008 21:13

Tak to me zajima ... zapatrej PLS



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.