Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Get on the carousel
Autor: Václav (IP zalogováno)
Datum: 5 March, 2009 10:57

Zdravím Abbáky a mám jednu prosbu.Abba měla během koncertního turné v r. 1977 (Austrálie) v rámci mini muzikálu na repertoáru kromě skladby I´m a marionette ještě skladbu Get on the carousel. Poradí mi, prosím, někdo, kam se tahle písnička (mimochodem podle mě zdařilá) poděla? Na vydaných albech Abby chybí, nikde na oficiálních nahrávkách jsem ji nenašel. Ani ve čtyř CD kompletu "Thank you for the music", kde jsou některé nevydané skladby, "kolotoč" není. DVD "Abba the movie" tuto skladbu obsahuje, jinak bych o ní ani nevěděl. V tomto filmu je ale trochu proložená střihy o snažení reportéra. Nepřerušovaně od začátku do konce jsem zatím uvedenou skladbu neslyšel. Docela by mě zajímalo, proč zapadla. Děkuji za vysvětlení.
Václav

Re: Get on the carousel
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 5 March, 2009 20:40

Tahle skladba prostě patří k těm, které se Benny s Björnem rozhodli nevydat, protože jim připadají slabé. Get On The Carousel existuje pouze v živé verzi (mimochodem je to asi osmiminutová písnička), která leží někde v trezorech Polaru. Ve filmu ABBA The Movie jsou pouze úryvky. Kompletní nahrávku je možné slyšet pouze jako amatérský záznam z koncertu.

Re: Get on the carousel
Autor: Bery (IP zalogováno)
Datum: 5 March, 2009 23:02

Isil: Ano bohužel ji zřejmě B+B takto "zakopali." Přitom intro na bubny nemá podle mého chybu.

__________________________________________________________________________________________________
Live "Eagle" forever... smiling smiley

Re: Get on the carousel
Autor: Václav (IP zalogováno)
Datum: 6 March, 2009 10:52

Děkuji za vysvětlení. Názory na skladbu má každý jiné a zvlášť lidi z branže se na věci dívají jinýma očima než my normální posluchači. Ta skladba se mě jeví naopak jako dynamická a melodie hodně chytlavá. Do Abba the movie byla podle mě perfektně zakomponovaná. Jenom škoda, že se pak už nikde neobjevila. Ale s tím už asi my nic bohužel neuděláme.Na youtube je několik videií v souvislosti s touhle skladbou, ale budˇ to neumím dobře používat, nebo ty snímky jsou opravdu horší kvality než bych chtěl.



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.