Skupina ABBA a všechno kolem ní : Diskusni forum o skupine ABBA
Všechno co se točí kolem Bjorna, Bennyho, Agnety a Fridy
novinky skupiny ABBA World Revival
Tomas Ledin
Autor: Scandiaca (IP zalogováno)
Datum: 27 September, 2007 16:36

Tak jsem čekala, že se tu tohle jednou objeví a furt nic ;-)

Tomas vypadá, že bude ochotnej tu procedůru podstoupit! :-D Je super.

Takže Isile, možná se toho svýho interview i dočkáš :-P Pokud máte nějaký tipy na otázky nebo máte přímo otázky, na který se chcete zeptat, tak je postněte sem.. a čím dřív tím líp, jelikož si budu muset máknout ;-)



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Scandiaca (27.09.2007 17:41)

Re: Tomas Ledin
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 28 September, 2007 17:04

Dobrá, dobrá, jdeme na to. Mimochodem - mám tomu rozumět tak, že už si to s "Tomáškem" předem dohadovala? smiling smiley

Jinak chceš si ty otázky formulovat spíš sama na námi daná témata nebo budeš radši za konkrétní dotazy (případně i rovnou v angličtině)?

Osobně bych měl několik tipů:

1) turné 1979 - zajímaly by mě pocity relativně neznámého zpěváka ze Švédska, kterej najednou vystupoval před tisícema lidí po celým světě. Jak přijal to, když mu ABBA nabídla sólový vystoupení v rámci svého koncertu, čí to byl nápad atd. Jeho kolegyně z doprovodného sboru takovou možnost nedostaly...

2) souvisí s 1) - delší dobu se mluví o vydání kompletního koncertu z Wembley 79, což by znamenalo celosvětové vydání Not Bad At All (pokud k tomu dá Tomas souhlas... dá ho?) - rázem by to asi byla jeho komerčně nejúspěšnější píseň vůbec...

3) Never Again - duet s Agnethou byl obrovskej úspěch --> neuvažovali potom, když ABBA měla "pauzu", o natočení celého společného alba?

4) souvisí s 3) - někteří zpěváci Polaru uváděli, že poté, co ABBA mezinárodně prorazila, byli odstaveni na vedlejší kolej - snahy o jejich mezinárodní prosazení nebyly tak výrazné. Když ABBA skončila, nezměnilo se to? Singl Never Again a případný album mohla být cesta jak "protlačit" Ledina za hranice.

5) Tomas Ledin autorsky přispěl na první postabbovská alba Agnethy i Fridy. Jak k tomu došlo - požádaly ho zpěvačky nebo se nabídnul on sám?

6) Je dnes v kontaktu s někým z Abby?

Dál se ho určitě vyptej na jeho sólovou kariéru, zmínil bych se nenápadně o tom, žes byla na jeho koncertě, protože to ho jednoznačně potěší smiling smiley Další věci mě třeba ještě napadnou... Jinak klidně ty otázky zformuluju i anglicky, když budeš chtít...

Re: Tomas Ledin
Autor: Scandiaca (IP zalogováno)
Datum: 28 September, 2007 18:00

Tak prej nemusíte tak spěchat :-)) Jinak: Beru radši konkrétní dotazy než obsáhlý témata, ovšem pokud vás nic nenapadne, tak si nějak poradím.. Není nutnost formulovat v AJ. Snad to zvládnu :-P

S Tomáškem není domluvenýho nic konkrétního; jinak to, že jsem byla na jeho koncertě zaručeně ví - zrovna včera mi od něj přišlo "psaní", že to byla paráda a že si to taky užili.. (nedělám si pr.el :-)) ).

/Po koncertě jsem mu vyjádřila krátký poděkování, že to byl super koncert a tak; no a asi za tři dny mi přišel autogram, o kterej jsem si ani neříkala :-)) - to bych řekla, že je spíš práce sekretářky.. Ovšem aby mi koncem měsíce napsal sám od sebe samotnej Ledin, to už je trochu síla i na mě :-D ).

Takže si myslím, že by to nemusel bejt velkej problém..



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Scandiaca (28.09.2007 18:13)

Re: Tomas Ledin
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 29 September, 2007 14:25

Dobrá smiling smiley A to co jsem uved je OK nebo to mám ještě konkretizovat? smiling smiley

Re: Tomas Ledin
Autor: Scandiaca (IP zalogováno)
Datum: 29 September, 2007 21:26

jaks to formuloval, tak to bylo naprosto perfektní :-)

Re: Tomas Ledin
Autor: pepabba (IP zalogováno)
Datum: 2 October, 2007 11:17

15. října to bude 25 let od společného vystoupení Tomase a Agnethy ve švédské televizi s Never Again. Vzpomene si Tomas ještě na něj ?Nestojí toto výročí za nějakou oslavu ?

Re: Tomas Ledin
Autor: Isil (IP zalogováno)
Datum: 6 October, 2007 09:13

Ještě by mě zajímalo, jak a kdy se dostal k Polaru. Jestli to bylo třeba přes Stigovu dceru (nevím ovšem, jestli v tý době už s ní chodil) nebo jestli ho nějak "objevili". Taky by ses ho mohla zeptat jak začínal - jestli měl třeba nějakou kapelu jako kluk apod.

Re: Tomas Ledin
Autor: Scandiaca (IP zalogováno)
Datum: 6 October, 2007 14:13

Tak na to se chci taky zeptat :-)) (Vždycky jsem byla nějak přesvědčená, že ho k Polaru dostal Benny Andersson.. No tak zjistíme jak to vlastně bylo :-P )



Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.